OSIĄGNIĘCIA

ROK SZKOLNY 2017/18

06.09 2017 r uczniowie klasy VI a – Małgorzata Gala, Piotr Filipczyk i Aleksandra Kodura w Gminnej Olimpiadzie Pszczelarskiej dla szkól podstawowych zajęli zespołowo II miejsce. Natomiast Piotr Filipczyk V miejsce w klasyfikacji indywidualnej a Małgosia Gala VI miejsce. 

Serdecznie gratulujemy!

***

Osiągnięcia z informatyki

Jakub Izdebski z kl. I a zajął XII miejsce w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Baltie 2017 uzyskując tytuł laureata.

Finalistami tego konkursu zostali:
Dominika Ferfecka​kl. IIa
Milena Mirek ​kl. IIa​
Zofia Muszyńska ​kl. IIa​
Kacper Szczuka ​kl. Ia
Kornelia Krzanik​kl. IIa
Igor Głowacz​kl. Ia

 

 

 

 

 

 

 

 

jak izd (kliknij) czytaj artykuł Przełom

 

Dominika Ferfecka z kl. II a zajęła I miejsce w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Multimedialnego „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”, oraz wyróżnienie otrzymała Jagoda Synowiec z kl. II a.

W tym roku szkolnym 2016/2017 nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym
Konkursie Informatycznym Bóbr uzyskując następujące wyniki:
Jakub Izdebski ​kl. I a ​87,50
Michał Skrzyński ​kl. III a​ 78,75
Dominika Ferfecka ​kl. II a​ 77,50
Magdalena Polak ​kl. II a​ 77,50
Igor Głowacz ​kl. I a​ 69,75
Patrycja Noworyta​kl. II a​ 58,25
Blanka Banach​kl. II a ​54,50
Jakub Góralczyk ​kl. II a ​54,50
Marek Kramarz​kl. II a​ 54,50
Dariusz Rozmus​ kl. I a​ 52,25
Michał Głogowski ​kl.  II a​ 47,50
Wojciech Szecówka ​kl. II a​ 45,00
Patryk Szypuła​kl. II a​ 45,00
Patryk Godyń​kl. III a​ 32,50
Jakub Nowak​kl. II b​ 31,50

Do etapu rejonowego konkursu informatycznego „Od algorytmu do programu” zakwalifikowały się następujący uczniowie:
Patryk Godyń kl. IIIa
Kacper Grela kl. IIIc
Przemysław Sierpiński kl. IIIa

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIOW Z Języka FRANCUSKIEGO,
którzy uzyskali wspaniałe wyniki i zakwalifikowały się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego w roku szkolnym 2016/2017

1. Bobek Tamara – kl.III A
2. Bojkowska Kinga – kl. II A
3. Ferfecka Dominika – kl.II A
4. Gałosz Julia – kl.III B
5. Mirek Milena – kl. II A
6. Perio Nina – kl. III B
7. Synowiec Jagoda – kl.II A
8. Tukaj Alicja- kl. IIB
9. Wieczorek Łucja- kl.III B
10. Więcek Martyna- kl.II B

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Francuskiego w 2016/2017 została NINA PERIO.
Uczennica odbierze 4 kwietnia 2017 dyplom i nagrodę w Urzędzie Miasta w Tarnowie. Jest tez zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego i ma przyznane 100% pkt.

GRATULUJEMY!!!!

XIII Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej

09 marca 2017

Julia Gałosz, Nina Perio z III B, Natalia Mączka z IB i Damian Wróbel z II B wspaniale reprezentowali naszą Szkołę na tegorocznym Konkursie. Julka wykonała piosenkę ,, Quelqu,un m’a dit’’ de Carla Bruni, Nina piosenkę Zaz,, Dans ma rue’’ przy akompaniamencie Damiana, a Natalia’’ La pluie’’ de Zaz.

Felicitations!!! Pour moi, vous etes gagnants! Bravo!!!!
Uczniowie naszego Gimnazjum zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu biologicznego, w składzie:

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

W Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Baltie 2016 uczennica klasy Ia Dominika Ferfecka zajęła VII miejsce

***

W IV Powiatowym Internetowym Konkursie Informatycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini nasi uczniowie zdobyli:
I miejsce Kacper Grela z klasy IIc
II miejsce Maciej Kozłowski z klasy IIIa
III miejsce Arkadiusz Nowak z klasy IIIa
V miejsce Bartłomiej Bogusz z klasy IIIa

***

MAMY LAUREATA!!!!!

NASZ UCZEŃ TOMASZ STERNALSKI ZOSTAŁ LAUREATEM MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO.

TOMASZ STERNALSKI ZOSTAŁ TAKŻE LAUREATEM KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO:

POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI 1846-1915 DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 ***

W Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” zorganizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu nasi uczniowie zdobyli:
II miejsce Maciej Chmiest
III miejsce Bartłomiej Bogusz, Maciej Kozłowski, Wiktor Zbroiński wszyscy uczniowie z klasy IIIa
Uroczyste zakończenie X edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” odbędzie się 11 marca 2016 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

***

UCZNIOWIE, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO MAŁOPOLSKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH I TEMATYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

JĘZYK POLSKI

HYNEK MAŁGORZATA III A

JĘZYK ANGIELSKI

1. Klaudia Madej III B

JĘZYK FRANCUSKI

1. Piotr Furmanik III B

2. Małgorzata Hynek III A

3. Nina Perio II B

CHEMIA

Tomasz Sternalski III A

HISTORIA

Tomasz Sternalski

FIZYKA

Tomasz Sternalski

GEOGRAFIA

Mateusz Gęca III A

Tomasz Sternalski III A

Adam Wilk III A

Wiktor Zbroiński III A

Jakub Żak III A

MATEMATYKA

Maciej Chmiest III A

WIEDZA OBYWATELSKA I EKONOMICZNA

Tomasz Sternalski IIIA

KONKURSY TEMATYCZNE

HISTORYCZNY

POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI 1846-1915

Tomasz Sternalski III A

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW NA KOLEJNYCH ETAPACH KONKURSÓW

***

XÎ 2015

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE BIBLIJNYM NASI UCZNIOWIE ZAJĘLI KOLEJNO:

11 miejsce Emilia Glanowska

11 miejsce Tomasz Sternalski

14 miejsce Małgorzata Hynek

16 miejsce Wiktor Zbroiński

16 miejsce Remigiusz Kucharski

18 miejsce Maciej Chmiest

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

14 września 2015r. odbyło się wręcznie nagród w konkursie multimedialnym pt. „Środowisko ponad wszystko”

I miejsce Maciej Kozłowski kl. IIIa

II miejsce Mateusz Ferfecki

wyróżnienia:

Tomasz Sternalski kl. IIIa

Wiktor Zbroiński kl. IIIa

Dorota Michalik

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W ZAKŁADKACH TEMATYCZNYCH

 

Rok szkolny 2014/2015

20 MARCA 2015 R. W NOWEJ GÓRZE ODBYŁ SIĘ XV GMINNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY.

DRUŻYNA REPREZENTUJĄCA NASZE GIMNAZJUM W SKŁADZIE: EMILIA OLAS KL. III D, MAŁGORZATA HYNEK KL. II A, KLAUDIA MADEJ KL. II B ZAJĘŁA I MIEJSCE.

INDYWIDUALNIE EMILIA OLAS ZDOBYŁA TYTUŁ WICEMISTRZA ORTOGRAFII.

GRATULUJEMY!!!

***

Osiągnięcia z poszczególnych bloków w podstronach

13 stycznia 2015 w Świątnikach Górnych  pięcioro uczniów naszego Gimnazjum :  
Zuzanna Dec, Piotr Furmanik,  Małgorzata Hynek, Aleksandra Karelus, Nina Pério  uczestniczyło w rejonowym etapie
konkursu z języka francuskiego.
Wszystkim gratulujemy wiedzy i odwagi.
Do ostatniego etapu – wojewódzkiego przeszły następujące osoby:
Nina Pério, Małgorzata Hynek i Zuzanna Dec.
Bonne chance !

***

Rok szkolny 2013/2014

20.03.2014r. w XIV GMINNYM TURNIEJU ORTOGRAFICZNYM SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:

  • drużyna w składzie:

Emilia Olas               – kl. II d
Klaudia Madej         – kl. I b
Małgorzata Hynek  – kl. I a      –    zajęła I miejsce

  • indywidualnie

Emilia Olas – II miejsce i tytuł  I v-ce Mistrza
Małgorzata Hynek – III miejsce i tytuł II v-ce Mistrza

28.03.2014 r.  w organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach konkursie

„Lektury do matury”
Anna Życka z kl. III a zajęła I miejsce.

11.04.2014 r. doczekaliśmy się wyników organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krakowie konkursu

„Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa?? !

W grupie szkół gimnazjalnych I miejsce w kategorii :

„prace literackie” – zajęła Patrycja Bogdańska -kl. III a

a II miejsce  – Anna Lempart- kl. III a .
W całym konkursie ( niezależnie od wieku uczestników) postanowiono przyznać 5 wyróżnień, z których 3 otrzymali nasi uczniowie! Wszyscy trzej są uczniami klasy I a.
Są to: Remigiusz Kucharski, Wiktor Zbroiński i Jakub Szybiak.
                                                                                Opiekun uczniów- Dorota Mastalerz

 

***

Olimpiady:

Laureatem konkursu biologicznego na szczeblu wojewódzkim został

Filip Baranowski z klasy III c, serdecznie gratulujemy!

Do trzeciego etapu (wojewódzkiego) z olimpiad przedmiotowych przeszli:

  • z geografii: Dawid Kozub kl. III c (pod kier. p. Beaty Patrzyk)
  • z j. francuskiego: Zuzanna Dec kl. II a (pod kier. p. Anny Kitki)
  • z chemii: Filip Baranowski III c (pod kier. p. Małgorzaty Bukowskiej)
  • z biologii: Filip Baranowski III c (pod kier. p. Magdaleny Małochy)

Wojewódzka Olimpiada Pszczelarska

III miejsce: Rafał Węgrzyn II b, Justyna Kuć II b,  Zuzanna Rojowska II d

Ogólnopolski Konkurs Meditest:

najlepsze wyniki w szkole:

  1.  Banduła Patryk III b
  2. Fabijańska Magdalena III d
  3. Ostachowska Paulina III e
  4. Golba Marlena III a
  5. Wilk Joanna III a
  6. Lacher Karolina III d
  7. Buchwald Magdalena III e, Datoń Kamila III a, Prociuk Katarzyna III e, Godyń Anna III e
  8. Krawczyk Eleonora III a, Więcek Łucja III d

Finalista Małopolskiego Konkursu Biologicznego

Filip Baranowski III c

udział w rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu Biologicznego:

Filip Baranowski ( z wynikiem 86%)

Patrycja Bogdańska (z wynikiem 75 %)

  • z historii (przygotowanie p. Robert Chochół):

W kuratoryjnym konkursie przedmiotowym

Małopolski Konkurs Historyczny – finalistą został Dawid Kozub z klasy III c
Taki to mroczny czas – 70 rocznica Powstania Warszawskiego kuratoryjny konkurs przedmiotowy dla uczniów województwa małopolskiego pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu pedagogicznego w Krakowie – finalistą został Ignacy Krzanik III c (przygotowanie p. R. Chochół)

***

W ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym   „Światło” wyróżnienie zdobyła

Ola Mirek II a

***

Dnia 10.01.2014 odbył się I etap Międzynarodowego Matematycznego Konkursu PANGEA.

W naszej szkole z trudnymi, logicznymi zadaniami zmagało się ponad 70 uczniów, a klasa I MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNA podjęła „walkę” w 100% składzie.

W całej Polsce do konkursu przystąpiło ok. 103 000 uczestników. Konkurencja jest więc ogromna. Do II etapu przejdzie po 500 uczestników z każdej kategorii. A konkurs jest organizowany w:

  • 3 kategoriach – Szkoła Podstawowa
  • 3 kategoriach – Gimnazjum
  • 3 kategoriach – Liceum

Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki I edycji.

Koordynatorki szkolne:

I. Machlowska-Sęk, M. Kodura

 

***

Rok szkolny 2012/2013

Podsumowując pierwszy semestr  roku szkolnego 2012/2013,

możemy być dumni z tak wielu sukcesów naszych uczniów, jakie udało im się osiągnąć.

Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ale choć te najważniejsze, gratulujemy jednak wszystkim naszym uczniom wielu osiągniętych przez nich sukcesów i czekamy na dalsze.

 

W dziedzinie naukowej z zakresu biologii do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się:

Aleksandra Fiedor z klasy IIIf

Zuzanna Chmielińska z klasy IIIc

Kinga Kret z klasy IIIc

 

W konkursie „Poznawanie przyrody ziemi krzeszowickiej przez obserwację, wiosna paprotników”:

I miejsce zajęły: Anna Sudrzyk i Adrianna Dijuk

II miejsce: Zuzanna Niemiec

III miejsce: Anna Lempart

 

W konkursie „Ostatnia taka puszcza” (konkurs internetowy)

I miejsce zajął Mateusz Ferfecki

 

W staromiejskiej grze terenowej „Rodzinny Kraków” w ramach II małopolskiego dnia uczenia się:

I miejsce zajęli:

Maciej Krasowski

Mateusz Adamski

Michał Gregorczyk

II miejsce zajęli:

Natalia Gajkowska

Weronika Róg

Artur Wszołek

 

W konkursie Omnibus SKOK Jaworzno

I miejsce zajęła

Zuzanna Niemiec

 

W konkursie: Graj, Doświadczaj, Działaj” zorganizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

II miejsce zajęli:

Natalia Gajkowska

Weronika Róg

Artur Wszołek

Weronika Cyganik

Patrycja Ciołek

Wyróżnienie otrzymali:

Wojciech Kłeczek

Maciej Krasowski

Mateusz Adamski

Marcin Kurdziel

Michał Gregorczyk

 

Matematyka

Finalista Matematycznego konkursu kuratoryjnego na szczeblu szkolnym i rejonowym, zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego: Grzegorz Długaszek

W III Olimpiadzie Pszczelarskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych wyróżnienie otrzymali:

Maciej Krasowski, Łukasz Kromka, Rafał Węgrzyn

 

W konkursie filmowym na spot promujący uczenie się przez całe życie

II miejsce zajęli:

Wojciech Kłeczek, Maciej Krasowski,

Wyróżnienie otrzymali:

Adrianna Dijuk, Edyta Niziołek

 

W XI wojewódzkim konkursie multimedialnym „Jan Paweł II Patron najgodniejszy”

I miejsce zajęła Dominika Suwała

 

Muzyka:

Przegląd Pieśni Patriotycznej – Wola Filipowska

I miejsce zajął Chór naszego gimnazjum

Laureatką tego konkursu została Jagoda Perlikowska

Wyróżnienie otrzymała Adrianna Dijuk

 

Festiwal Pieśni Patriotycznej w Krakowie:

w konkursie wojewódzkim – nagroda: Adrianna Dijuk

wyróżnienie: Edyta Niziołek

w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej

II miejsce: Edyta Niziołek

 

Plastyka:

Laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego: Jesienne Drzewo

została Jaoanna Furgał

wyróżnienie: Klaudia Kuc i Anna Knapik

 

Laureatką XI Powiatowego Maratonu Rysunkowego została

Alicja Haczyk

wyróżnienie:

Anna Sudrzyk

Kamila Kuciel

Zuzanna Ornacka

 

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Maski i figurki afrykańskie” organizowanym przez MDK

w Krakowie:

I miejsce zajęła Kamila Wyka z kl. IIe

II miejsce zajęła Zuzanna Dec z kl. Ia

wyróżnienie otrzymały:

Joanna Furgał IIIf

Alicja Haczyk IIId

Dorota Lubowicka IIe

Anna Lempart IIa

Aleksandra Gój Ia

 

Sport:

Halowa piłka nożna

– dziewczęta

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego:

Karolina Chucherko, Katarzyna Marszałek, Katarzyna Leciago,  Edyta Nizołek, Sonia Szlęk, Mariola Mazur, Klaudia Tulicka,  Andrzelika Kuflik,  Kamila Datoń, Daria ŚLusarczyk, Aneta Rokosz, Agata Byczek.

– chłopcy:

I miejsce w gminie:

Mateusz Telefin, Michał Bisaga, Daniel Bisaga, Jakub Obodziński, Jakub Godyń, Arkadiusz Knapczyk, Maciej Jaworski, Aleksander Kowalczyk, Jakub Skotniczny, Dawid Kubica, Marek Wosik, Damian Puchalski, Dawid Olesiński, Dawid Leśniak.

 

Turniej Coca Cola Cup

I miejsce rejon

Wojewódzkie Biegi Przełajowe:

Aleksandra Fiedor, Magdalena Przybylska

Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej dziewcząt

I miejsce zdobyły:

Zuzanna Chmielińska, Kinga Kret, Magdalena Kwinta, Katarzyna Maj, Karolina Lacher, Aleksandra Karelus, Justyna Kuć, Dominika Lignar, Daniela Rudel, Agata Byczek

 

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Krzeszowicach jako jedyni ze szkół gimnazjalnych w gminie przystąpili do konkursu organizowanego przez Tesco, pt. „Zdrowo najedzeni”- film, gazetka, fraszka.

Jest to konkurs promujący zdrowy i ekologiczny tryb życia. Nasza szkoła przeszła do drugiego etapu zajmując 43 miejsce na prawie tysiąc szkół.

 

 

29.09.2012r. Dzień Integracyjny „Małopolska wzdłuż i wszerz” – podsumowanie wyników z poszczególnych konkurencji. Klasy/ilość zdobytych punktów (1-5)

Konkurencje

IA

IB

IC

ID

IE

IIA

IIB

IIC

IID

IIE

IIIA

IIIB

IIIC

IIID

IIIE

IIIF

IIIG

1. Kontur regionu

4

2

5

5,5

4

5,5

4

4

3

3

5,5

3

5

5

4

4

5

2. Strój ludowy-plakat

5

5

4

5

4

5

4

5

5

4,5

5

5

5

5

3

3,5

5

3.Taniec
strój ludowy do tańca

5
5

5
5

5
5

5
5

5
5

0
0

0
0

5
2

5
2

0
0

5
5

5
5

5
5

4
3

3
3

4
5

4
3

4. Przygotowanie słodkich wypieków

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

5. Frekwencja

5

5

4

5

5

4

3

3

4

3

4

5

4

5

2

4

4

Suma

27

25

26

28,5

26

17,5

14

22

22

13,5

27,5

26

27

25

18

23,5

24