Nauka

 ROK SZKOLNY 2017/18

Uczennice klasy III a Gimnazjum : Dominika Ferfecka, Jagoda Synowiec, Kornelia Krzanik oraz Zofia Muszyńska zajęły drugie miejsce w konkursie na projekt edukacyjny pod tytułem „Nie posiada żadnej wartości ten, kto nikomu nie jest pożyteczny” zorganizowanym w ramach obchodów Roku Tadeusza Kościuszki. Opiekę nad realizacją uczniowskiego projektu nawiązującego do zawartej w tytule myśli Tadeusza Kościuszki sprawował mgr Robert Chochół. Konkurs organizowany był w odpowiedzi na inicjatywę Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej dla uczniów z terenu powiatu krakowskiego w dwóch kategoriach: dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych przez Starostwo Powiatowe w Krakowie oraz Liceum Ogólnokształcące im.T.Kościuszki w Krzeszowicach. Patronat nad konkursem pełnili: Senator Rzeczpospolitej Polskiej Marek Pęk, Wojewoda Małopolski, Politechnika Krakowska im.T.Kościuszki, Uniwersytet Pedagogiczny oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Wręczenie nagród miało miejsce w Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym Komitetu Kopca Kościuszki w Krakowie, a poprzedziła je sesja popularnonaukowa z udziałem zaproszonych gości, m.in. autorką książek poświęconym Wielkim Polakom, Barbarą Wachowicz oraz Prezesem Komitetu Kopca Kościuszki w Krakowie – Mieczysławem Rokoszem. Na zdjęciu -uczennice naszej szkoły w towarzystwie autorki książek o Kościuszce – Barbary Wachowicz, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im.A.Mickiewicza – Ryszarda Piotrowskiego oraz opiekuna projektu, nauczyciela historii – Roberta Chochoła.

Uczennicom – autorkom interesującego projektu, który znalazł uznanie w ocenie konkursowego jury, serdecznie GRATULUJEMY!!!

***

06.09 2017 r uczniowie klasy VI a – Małgorzata Gala, Piotr Filipczyk i Aleksandra Kodura w Gminnej Olimpiadzie Pszczelarskiej dla szkól podstawowych zajęli zespołowo II miejsce. Natomiast Piotr Filipczyk V miejsce w klasyfikacji indywidualnej a Małgosia Gala VI miejsce. 

Serdecznie gratulujemy!

***

Osiągnięcia z informatyki

Jakub Izdebski z kl. I a zajął XII miejsce w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Baltie 2017 uzyskując tytuł laureata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finalistami tego konkursu zostali:
Dominika Ferfecka​kl. IIa
Milena Mirek ​kl. IIa​
Zofia Muszyńska ​kl. IIa​
Kacper Szczuka ​kl. Ia
Kornelia Krzanik​kl. IIa
Igor Głowacz​kl. Ia

Dominika Ferfecka z kl. II a zajęła I miejsce w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Multimedialnego „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”, oraz wyróżnienie otrzymała Jagoda Synowiec z kl. II a.

W tym roku szkolnym 2016/2017 nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym
Konkursie Informatycznym Bóbr uzyskując następujące wyniki:
Jakub Izdebski ​kl. I a ​87,50
Michał Skrzyński ​kl. III a​ 78,75
Dominika Ferfecka ​kl. II a​ 77,50
Magdalena Polak ​kl. II a​ 77,50
Igor Głowacz ​kl. I a​ 69,75
Patrycja Noworyta​kl. II a​ 58,25
Blanka Banach​kl. II a ​54,50
Jakub Góralczyk ​kl. II a ​54,50
Marek Kramarz​kl. II a​ 54,50
Dariusz Rozmus​ kl. I a​ 52,25
Michał Głogowski ​kl.  II a​ 47,50
Wojciech Szecówka ​kl. II a​ 45,00
Patryk Szypuła​kl. II a​ 45,00
Patryk Godyń​kl. III a​ 32,50
Jakub Nowak​kl. II b​ 31,50

Do etapu rejonowego konkursu informatycznego „Od algorytmu do programu” zakwalifikowały się następujący uczniowie:
Patryk Godyń kl. IIIa
Kacper Grela kl. IIIc
Przemysław Sierpiński kl. IIIa

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIOW Z Języka FRANCUSKIEGO,
którzy uzyskali wspaniałe wyniki i zakwalifikowały się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego w roku szkolnym 2016/2017

1. Bobek Tamara – kl.III A
2. Bojkowska Kinga – kl. II A
3. Ferfecka Dominika – kl.II A
4. Gałosz Julia – kl.III B
5. Mirek Milena – kl. II A
6. Perio Nina – kl. III B
7. Synowiec Jagoda – kl.II A
8. Tukaj Alicja- kl. IIB
9. Wieczorek Łucja- kl.III B
10. Więcek Martyna- kl.II B

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Francuskiego w 2016/2017 została NINA PERIO.
Uczennica odbierze 4 kwietnia 2017 dyplom i nagrodę w Urzędzie Miasta w Tarnowie. Jest tez zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego i ma przyznane 100% pkt.

GRATULUJEMY!!!!

XIII Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej

09 marca 2017

Julia Gałosz, Nina Perio z III B, Natalia Mączka z IB i Damian Wróbel z II B wspaniale reprezentowali naszą Szkołę na tegorocznym Konkursie. Julka wykonała piosenkę ,, Quelqu,un m’a dit’’ de Carla Bruni, Nina piosenkę Zaz,, Dans ma rue’’ przy akompaniamencie Damiana, a Natalia’’ La pluie’’ de Zaz.

Felicitations!!! Pour moi, vous etes gagnants! Bravo!!!!
Uczniowie naszego Gimnazjum zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu biologicznego, w składzie:

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

NASI UCZNIOWIE ZDOBYLI WYRÓŻNIENIA

W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „KANGUR”

DOMINIKA FERFECKA II A

JAKUB IZDEBSKI I A

KACPER SZCZUKA I A

SERDECZNIE GRATULUJEMY, TO PRESTIŻOWY KONKURS A WYRÓŻNIENIE

ZDOBYTE W NIM, JEST NIE LADA OSIĄGNIĘCIEM.

***

5 MAJA W KRAKOWIE NASI UCZNIOWIE ZAJĘLI V MIEJSCE

W WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE ZNAJOMOŚCI PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH POLSKI :

1. BLANKA BANACH II a

2. JAKUB SZMAGIER III a

3. JULIA URBAŃCZYK III a

4. NORBERT FURMANIK III b

***

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW Z Języka FRANCUSKIEGO,
którzy uzyskali wspaniałe wyniki i zakwalifikowały się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego w roku szkolnym 2016/2017

Bobek Tamara – kl.III A
Bojkowska Kinga – kl. II A
Ferfecka Dominika – kl.II A
Gałosz Julia – kl.III B
Mirek Milena – kl. II A
Perio Nina – kl. III B
Synowiec Jagoda – kl.II A
Tukaj Alicja- kl. IIB
Wieczorek Łucja- kl.III B
Więcek Martyna- kl.II B
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Francuskiego w 2016/2017 została NINA PERIO.
Uczennica odbierze 4 kwietnia 2017 dyplom i nagrodę w Urzędzie Miasta w Tarnowie. Jest tez zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego i ma przyznane 100% pkt.

GRATULUJEMY!!!!

24 MARCA 2017 R. W KRAKOWIE I MIEJSCE W ETAPIE PARKOWYM KONKURSU ZNAJOMOŚCI PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH POLSKI ZAJĘLI:

1. BLANKA BANACH II a

2. JAKUB SZMAGIER III a

3. JULIA URBAŃCZYK III a

4. NORBERT FURMANIK III b

ROK SZKOLNY 2016/2017

NASI UCZNIOWIE ZDOBYLI WYRÓŻNIENIA

W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „KANGUR”

DOMINIKA FERFECKA II A

JAKUB IZDEBSKI I A

KACPER SZCZUKA I A

SERDECZNIE GRATULUJEMY, TO PRESTIŻOWY KONKURS A WYRÓŻNIENIE

ZDOBYTE W NIM, JEST NIE LADA OSIĄGNIĘCIEM.

***

5 MAJA W KRAKOWIE NASI UCZNIOWIE ZAJĘLI V MIEJSCE

W WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE ZNAJOMOŚCI PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH POLSKI :

1. BLANKA BANACH II a

2. JAKUB SZMAGIER III a

3. JULIA URBAŃCZYK III a

4. NORBERT FURMANIK III b

***

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW Z Języka FRANCUSKIEGO,
którzy uzyskali wspaniałe wyniki i zakwalifikowały się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego w roku szkolnym 2016/2017

Bobek Tamara – kl.III A
Bojkowska Kinga – kl. II A
Ferfecka Dominika – kl.II A
Gałosz Julia – kl.III B
Mirek Milena – kl. II A
Perio Nina – kl. III B
Synowiec Jagoda – kl.II A
Tukaj Alicja- kl. IIB
Wieczorek Łucja- kl.III B
Więcek Martyna- kl.II B
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Francuskiego w 2016/2017 została NINA PERIO.
Uczennica odbierze 4 kwietnia 2017 dyplom i nagrodę w Urzędzie Miasta w Tarnowie. Jest tez zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego i ma przyznane 100% pkt.

GRATULUJEMY!!!!

24 MARCA 2017 R. W KRAKOWIE I MIEJSCE W ETAPIE PARKOWYM KONKURSU ZNAJOMOŚCI PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH POLSKI ZAJĘLI:

1. BLANKA BANACH II a

2. JAKUB SZMAGIER III a

3. JULIA URBAŃCZYK III a

4. NORBERT FURMANIK III b

***

Laureatem Konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie – ”Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej”, organizowanego w roku szkolnym 2016/2017 przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na zlecenie Kuratorów Oświaty w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim oraz wielkopolskim został uczeń klasy III A Maksymilian Mucha.

Podczas Konkursu przedmiotowego uczniowie rozwiązywali testy na etapie szkolnym, rejonowym i wojewódzkim, przygotowywali projekt na etapie rejonowym oraz zespołowo rozwiązywali zadanie analityczno-problemowe na etapie wojewódzkim.

Maksymilian Mucha uzyskał wysokie wyniki na poszczególnych etapach, w tym na etapie wojewódzkim: 90% ocena z testu oraz 76% ocena z części zespołowej i jako laureat jest zwolniony z zakresu części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego (Historia-Wos) oraz otrzymuje ocenę celującą z WOS-u. Otrzymuje również preferencyjne punkty w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Gratulujemy osiągniętego wyniku !

Opiekun naukowy – Robert Chochół

***

Sukces z biologii

Mamy laureatkę wojewódzkiego konkursu z biologii

NASZA UCZENNICA JULIANNA DĄBROWA Z III B ZOSTAŁA LAUREATKĄ KONKURSU, NATOMIAST ADRIAN ZAREMBA OSIĄGNĄŁ WYNIK NA POZIOMIE 87%.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

***

27.02 W NASZEJ SZKOLE ODBYŁ SIĘ SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
WYNIKI:

I MIEJSCE KAROL CZAMARA III B

II MIEJSCE DOMINIKA FRYT II A

III MIEJSCE JOANNA STĘPOWSKA I A

 

***

W Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” zorganizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu nasi uczniowie zdobyli:
II miejsce Maciej Chmiest
III miejsce Bartłomiej Bogusz, Maciej Kozłowski, Wiktor Zbroiński wszyscy uczniowie z klasy IIIa
Uroczyste zakończenie X edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” odbędzie się 11 marca 2016 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

***

UCZNIOWIE, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO MAŁOPOLSKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH I TEMATYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

JĘZYK POLSKI

HYNEK MAŁGORZATA III A

JĘZYK ANGIELSKI

1. Klaudia Madej III B

JĘZYK FRANCUSKI

1. Piotr Furmanik III B

2. Małgorzata Hynek III A

3. Nina Perio II B

CHEMIA

Tomasz Sternalski III A

HISTORIA

Tomasz Sternalski

FIZYKA

Tomasz Sternalski

GEOGRAFIA

Mateusz Gęca III A

Tomasz Sternalski III A

Adam Wilk III A

Wiktor Zbroiński III A

Jakub Żak III A

MATEMATYKA

Maciej Chmiest III A

WIEDZA OBYWATELSKA I EKONOMICZNA

Tomasz Sternalski IIIA

KONKURSY TEMATYCZNE

HISTORYCZNY

POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI 1846-1915

Tomasz Sternalski III A

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW NA KOLEJNYCH ETAPACH KONKURSÓW

***

XÎ 2015

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE BIBLIJNYM NASI UCZNIOWIE ZAJĘLI KOLEJNO:

11 miejsce Emilia Glanowska

11 miejsce Tomasz Sternalski

14 miejsce Małgorzata Hynek

16 miejsce Wiktor Zbroiński

16 miejsce Remigiusz Kucharski

18 miejsce Maciej Chmiest

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

14 września 2015r. odbyło się wręcznie nagród w konkursie multimedialnym pt. „Środowisko ponad wszystko”

I miejsce Maciej Kozłowski kl. IIIa

II miejsce Mateusz Ferfecki

wyróżnienia:

Tomasz Sternalski kl. IIIa

Wiktor Zbroiński kl. IIIa

Dorota Michalik

ROK SZKOLNY 2014/2015

***

W XIV Wojewódzkim Konkursie Multimedialnym „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”

I miejsce – Mateusz Ferfecki kl. III E

IIImiejsceKacper Kołacz kl. Ia

***

Finalistami III Powiatowego Internetowego Konkursu Informatycznego zostali:

Arkadiusz Nowak klasa IIa

Jakub Szybiak klasa IIa

Mateusz Ferfecki klasa IIIe

***

JĘZYK POLSKI

Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego została
Małgorzata Hynek z klasy IIa

GEOGRAFIA

W etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Geograficznego udział wzięli:

Tomasz Sternalski II a

Karol Gurtkiewicz II a

Jakub Żak II a

Finalistą wojewódzkiego etapu Malopolskiego Konkursu Geograficznego został Tomasz Sternalski z kl. II a

GRATULUJEMY!

***

I miejsce w konkursie filmowym pn. „Ekologia w obiektywie” otrzymali uczniowie:

Adrianna Gierula kl. IIIa

Aleksandra Gój kl. IIIa

Mateusz Mulak kl. IIIa

 

OLIMPIADY 2014/2015

INFORMATYKA

Do etapu rejonowego konkursu informatycznego przeszli uczniowie:

Maciej Kozłowski kl. IIa

Arkadiusz Nowak kl. IIa

Adrian Molik kl. IIIc

***

BIOLOGIA

28 listopada 2014 r. odbyła się V Powiatowa Olimpiada Pszczelarska pt. Pszczoła miodna w ekosystemie

II miejsce dla drużyny w składzie:

Justyna Kuć III b

Zuzanna Rojowska III d

Rafała Węgrzyn III b

Szczególne wyróżnienie za pracę plastyczną pt: Pszczoła w oczach ucznia dla Rafała Węgrzyna III b

***

Do etapu rejonowego konkursu biologicznego przeszły uczennice:

Emilia Olas III d

Ola Baranowska III d

BOla Góralczyk III e

Zuzanna Niemiec III d

 

MATEMATYKA

Mateusz Gęca II a – 100%

Michał Seta II a – 90 %

Maciej Chmiest II a – 83 %

Maciej Kozłowski II a 83 %

Tomasz Sternalski II a 83 %

W konkursie matematycznym: MYŚL MATEMATYCZNIE ( dla klas III), trzy pierwsze miejsca zajęli:

Maciej Chmiest, Michał Seta oraz Jakub Żak z klasy II a. Uczniowie reprezentowali szkołę w II etapie konkursu.

Czekamy na wyniki!

GEOGRAFIA

Tomasz Sternalski II a 89 %

Jakub Żak II a 85 %

Karol Gurtkiewicz II a 85 %

Mateusz Gęca II a 81 %

Klaudia Madej II a 81 %

JĘZYKA FRANCUSKI

DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ:

Nina Perio

Zuzanna Dec

Małgorzata Hynek

W etapie wojewódzkim uczennice otrzymały następującą punktację:

Nina Perio 86 %

Zuzanna Dec 79 %

Małgorzata Hynek  77 %

 

 

 

***

W Gminnym Konkursie Języka Angielskiego Szkół Gimnazjalnych:

I miejsce zajęła Anna Życka kl. III A

wyróżnienie otrzymał Filip Molenda kl. II B

***

W XIII Wojewódzkim Konkursie Multimedialnym „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”

I miejsce otrzymał Ferfecki Mateusz kl. II E

***

20.03.2014r. w XIV GMINNYM TURNIEJU ORTOGRAFICZNYM SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:

  • drużyna w składzie:

Emilia Olas               – kl. II d
Klaudia Madej         – kl. I b
Małgorzata Hynek  – kl. I a

zajęła I miejsce

  • indywidualnie

Emilia Olas – II miejsce i tytuł  I v-ce Mistrza
Małgorzata Hynek – III miejsce i tytuł II v-ce Mistrza

28.03.2014 r.  w organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach konkursie „Lektury do matury”
Anna Życka z kl. III a zajęła I miejsce.

11.04.2014 r. doczekaliśmy się wyników organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krakowie konkursu „Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa?? !
 
W grupie szkół gimnazjalnych I miejsce w kategorii :”prace literackie”zajęła Patrycja Bogdańska -kl. III a a II miejsce Anna Lempart- kl. III a .
W całym konkursie( niezależnie od wieku uczestników) postanowiono przyznać 5 wyróżnień, z których 3 otrzymali nasi uczniowie! Wszyscy trzej są uczniami klasy I a.
Są to: Remigiusz Kucharski, Wiktor Zbroiński i Jakub Szybiak.
                                                                                Opiekun uczniów- Dorota Mastalerz

 

***

W kuratoryjnym konkursie przedmiotowym (przygotowanie p. Robert Chochół):

Małopolski Konkurs Historyczny – finalistą został Dawid Kozub z klasy III c

Taki to mroczny czas – 70 rocznica Powstania Warszawskiego – kuratoryjny konkurs przedmiotowy dla uczniów województwa małopolskiego pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu pedagogicznego w Krakowie – finalistą został Ignacy Krzanik III c (przygotowanie p. R. Chochół)

***

I miejsce zajął Adrian Suwała z klasy IIId w XII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Multimedialnego „Jan Paweł II-Patron Najgodniejszy”.

 

Wyniki I Powiatowego Internetowego Konkursu Informatycznego:

I miejsce – Wojciech Kłeczek, klasa IIIa

finalista – Grzegorz Godyń, klasa IIId

 

Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej – 7.03.2013r.

II miejsce Krzysztof Ryś, klasa IIIb

III miejsce – Mateusz Adamski, klasa III

 

Wyniki XIII Gminnego Turnieju Ortograficznego Szkół Gimnazjalnych:

1. Drużyna w składzie: Anna Sudrzyk, klasa IIId

Adrianna Głuc, klasa IIIb

Emilia Olas, klasa Id

zajęła I miejsce

2. Indywidualnie: Anna Sudrzyk zajęła II miejsce i zdobyła tytuł v-ce Mistrza Ortogra

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego:

I miejsceAnna Sudrzyk, klasa IIId

II miejsce Adrianna Głuc, klasa IIIb

Emilia Olas, klasa Id