Konkursy

KONKURSY

ROK SZKOLNY 2017/18

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W PRZYGOTOWANIACH DO KONKURSÓW

O TEMATYCE BIOLOGICZNEJ:

  1. POWIATOWA OLIMPIADA PSZCZELARSKA
  2.  KONKURS ZNAJOMOŚCI PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH POLSKI
  3.  Jesienna Edycja konkursu Olimpus.

BLIŻSZYCH INFORMACJI UDZIELA I ZAPISY CHĘTNYCH PRZYJMUJE P. MAGDALENA MAŁOCHA W SALI 7 B, W CZWARTKI NA 8 GODZINIE LEKCYJNEJ 14.40-15.25

***

UWAGA !!!

KONKURSY PLASTYCZNE:

  • III Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny

„ Kwiat dziełem doskonałym –  KWIATY POD OCHRONĄ ”         

Tematyka prac plastycznych powinna dotyczyć kwiatów pod ochroną

  • technika: dowolna
  • format: A3, A4

Praca powinna być opisana : imię  i nazwisko autora, wiek,  adres i telefon szkoły, e-mail, nazwa naukowa i łacińska kwiatu.

Prace należy składać do 2 lutego 2018r w sali 2B u  A.Wentrys-Kurdziel

 

2) Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny

   „ ŚWIAT  MOJEJ  WYOBRAŹNI ”

 

  Ogólnopolski konkurs plastyczny „Świat mojej wyobraźni” zachęca jego uczestników i uczestniczki do niczym nieskrępowanego ukazywania przygód ich świadomości poprzez sztukę. Jest inspiracją, by z odwagą, zaprezentować ukryte dotąd, przed wzrokiem innych – obszary ich wewnętrznych światów, gdzie piękno i zgroza przeplatają się ze sobą, gdzie niewyrażalne nagle daje o sobie znać poprzez akt twórczy, który jest również intymną rozmową z sobą samym.       

  • technika: dowolna,płaska
  • format: A3 ,A4
  • opis pracy :imię i nazwisko autora, wiek, telefon, adres

Prace należy składać do 6 listopada w sali 2B u  A.Wentrys-Kurdziel

***

Przed nami konkurs z języka angielskiego, szczegóły wkrótce!

 

 

SZKOLNY KONKURS Z LEKTURY W JĘZYKU NIEMIECKIM 2016/2017

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE UCZNIÓW KLAS GIMNAZJUM.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 22 grudnia 2016 r. (włącznie)

Regulamin konkursu, materiały oraz szczegółowe informacje dostępne u nauczyciela języka niemieckiego p. Zuzanny Pięty

Jasne, że klar! 🙂

***

W KONKURSIE ” MYŚL MATEMATYCZNIE” organizowanym przez

Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach nasi uczniowie zdobyli:

dwa wyróżnienia:

Jakub Żak oraz Michał Seta z klasy II a

oraz zaszczytne I miejsce, które zdobył Maciej Chmiest  z klasy II a

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

***

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

  1. MAŁGORZATA HYNEK KL. II A
  2. KLAUDIA MADEJ KL. II B
  3. EMILIA OLAS KL. III D

***

UCZNIOWIE, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ

DO ETAPU REJONOWEGO

MAŁOPOLSKICH KONKURSÓW PRZEDNIOTOWYCH I TEMATYCZNYCH

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

KONKURSY PRZEDMIOTOWE:

JĘZYK POLSKI:

  1. Hynek Małgorzata kl. II A

JĘZYK ANGIELSKI:

  1. Bogusz Bartłomiej kl. II A
  2. Łukasiak Kacper kl. III C
  3. Madej Klaudia kl. II B
  4. Niemiec Zuzanna kl. III D
  5. Opozda Aleksandra kl. III D

JĘZYK FRANCUSKI:

  1. Dec Zuzanna kl. III A
  2. Furmanik Piotr kl. II B
  3. Hynek Małgorzata kl. II A
  4. Karelus Aleksandra kl. III B
  5. Pério Nina kl. I B

CHEMIA:

  1. Niemiec Zuzanna kl. III D
  2. Olas Emilia kl. III D
  3. Rojowska Zuzanna kl. III D
  4. Węgrzyn Rafał kl. III B

BIOLOGIA:

  1. Baranowska Aleksandra kl. III D
  2. Góralczyk Aleksandra kl. III E
  3. Niemiec Zuzanna kl. III D
  4. Olas Emilia kl. III D

HISTORIA:

  1. Sternalski Tomasz kl. II A
  2. Ferfecki Mateusz kl. III E
  3. Gurtkiewicz Karol kl. II A
  4. Mitka Mateusz kl. III A

GEOGRAFIA:

  1. Gurtkiewicz Karol kl. II A
  2. Sternalski Tomasz kl. II A
  3. Żak Jakub

MATEMATYKA:

  1. Gęca Mateusz kl. II A
  2. Seta Michał kl. II A

 KONKURSY TEMATYCZNE:

HISTORYCZNY: Upadek I Rzeczypospolitej – Napoleońskie nadzieje i ład wiedeński (1764-1815). U podstaw społeczeństwa obywatelskiego:

  1. Ferfecki Mateusz kl. III E
  2. Mitka Przemysław kl. III C

INFORMATYKA: ” Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera”:

  1. Kozłowski Maciej kl. II A
  2. Molik Adrian kl. III C
  3. Nowak Arkadiusz kl. II A

  ŻYCZYMY SUKCESÓW NA KOLEJNYCH ETAPACH KONKURSÓW !

***

OLIMPIADY 2014

BIOLOGIA

Do etapu rejonowego przeszły uczennice:

Emilia Olas III d

Ola Baranowska III d

Ola Góralczyk III e

Zuzanna Niemiec III d

*** 

I STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ GMINY KRZESZOWICE

 W DNIU 23 WRZEŚNIA 2014 R. NA STADIONIE „ŚWIT” W KRZESZOWICACH ODBYŁY SIĘ I STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ GMINY KRZESZOWICE

I DROMOS – BIEG NA DYSTANS JEDNEGO STADIONU CHŁOPCY + DZIEWCZYNY

II  MIEJSCE –  MATYSIK DOMINIKA

III MIEJSCE – KUCHARSKI REMIGIUSZ

II DIAULOS – BIEG NA DYSTANS DŁUGODYSTANSOWY DWÓCH STADIONÓW CHŁOPCY + DZIEWCZYNY

II MIEJSCE – PRZYBYLSKA MAGDALENA

II MIEJSCE – ŻAK JAKUB

III HOPLITES DROMOS – BIEG Z TARCZĄ DLA CHŁOPCÓW (DYSTANS DWÓCH STADIONÓW)

II MIEJSCE – KALĘBA ARKADIUSZ 

IV DOLICHOSBIEG NA DYSTANS 10 STADIONÓW CHŁOPCY + DZIEWCZYNY

I MIEJSCE – DRAB KONRAD

III MIEJSCE – ORACZ KLAUDIA

V PENTATLON – (PIĘCIOBÓJ STAROŻYTNY) DLA CHŁOPCÓW

II MIEJSCE – DZIEDZIAK KACPER

 IMPREZY TOWARZYSZĄCE

1. KONKURS PLASTYCZNY – PLAKAT NAWIĄZUJĄCY DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH

I MIEJSCE MADEJ KLAUDIA KL. II B

2. KONKURS WIEDZY O STAROŻYTNYCH I WSPÓŁCZESNYCH IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH

III MIEJSCE GIERULA ADA KL. III A

3. KONKURS RECYTATORSKI

SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁA JAROS NATALIA KL. III D

***

Dnia 07.03.2014 odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Narciarstwie Alpejskim w Spytkowicach. Nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna marciarzy w składzie:

1. Dominika lignar kl.IIb

2. Wojciech Kurdziel kl. IIIe

3. Krzysztof Ostachowski kl.IIIe

Indywidualnie zdobyto następujące miejsca:

I m Dominika Lignar – awans do województwa

VI m Krzysztof Ostachowski – awans do województwa

XII m Wojciech Kurdziel

Drużynowo nasza reprezentacja zdobyła III m

Opiekun: Agnieszka Ostachowska

 

***

  Dnia 26.02.2014 odbył się Meeting siatkarski drużyn mieszanych w ZSO nr 5 w Krakowie. Nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:

 
1.Byczek Agata kl.IIb
2.Karelus Aleksandra kl.IIb
3.Kuć Justyna kl.IIb
4.Lignar Dominika kl.IIb
5.Węgrzyn Rafał kl. IIb
6.Morajka Artur kl.IIIe
7.Wincenciak Bartłomiej kl.Ic
 
   Podczas zawodów  nie odnieśliśmy większych sukcesów, ale rozegraliśmy trzy dobre mecze, zdobyliśmy nowe doświadczenia,podszkoliliśmy swe umiejętności i dobrze się bawiliśmy. Za rok znów tam pojedziemy!!!
 
Opiekun: Agnieszka Ostachowska

 

***

6.03.2014 w Mogilanach odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nich udział 80 osób ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich naszego powiatu. Uczeń naszej szkoły, Konrad Lempart z kl. IIIA, zajął w tym konkursie III miejsce w kategorii: szkoły gimnazjalne.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

***

Już są wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA.

BRAWO! Nasza szkoła odniosła duży sukces!

Do finału, który odbędzie się 28.03.2014 w Warszawie przeszli:

Trzech uczniów klasy A o profilu Matematyczno-Informatycznym:

Maciej Chmiest

Mateusz Gęca

Michał Seta

Emilia Glanowska kl. IB

W kategorii klas trzecich:

Filip Baranowski kl. IIIC

Patrzycja Kaderzawek kl. IIIB

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                          Koordynatorki konkursu

                                                                                           I. Machlowska-Sęk

                                                                                            M. Kodura

***

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego:

1. Emilia Olas kl. IID

2. Klaudia Madej kl. IB

3. Małgorzata Hynek kl. IA

***

19 lutego 2014 w naszym gimnazjum odbył się I etap Konkursu Matematycznego „Myśl matematycznie”. Organizatorem konkursu jest LO im. T. Kościuszki w Krzeszowicach.

Uczniowie kl. III o uzdolnieniach matematycznych rozwiązywali ciekawe, ale trudne zadania otwarte i zamknięte.

Największymi umiejetnościami matematycznymi wykazali się:

  1. Filip Baranowski IIIC        90%
  2. Konrad Lempart IIIA        90%
  3. Klaudia Ćwikła IIIA           70%
  4. Wojciech Kurdziel IIIE     70%

Te osoby będą reprezentować szkołę e II etapie konkursu, który odbędzie się 28.03.2014 na terenie LO w Krzeszowicach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kordynatorki konkursu:

I. Machlowska-Sęk, M. Kodura

***

 Drużyna w składzie:

1. Maciej Chmiest kl. Ia

2. Maciej Kozłowski kl. Ia

3. Arkadiusz Nowak kl. Ia

4. Piotr Rusinek kl. Ia

5. Michał Seta kl. Ia

6. Daniel Urbaniec kl. Ia

7. Mateusz Ferfecki kl. IIe

zajęła 27 miejsce w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Konputerowego Biathlon.

 

***

W ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym   „Światło” wyróżnienie zdobyła

Ola Mirek II a

***

W kuratoryjnym konkursie przedmiotowym (przygotowanie p. Robert Chochół):

Małopolski Konkurs Historyczny – finalistą został Dawid Kozub z klasy III c

Taki to mroczny czas – 70 rocznica Powstania Warszawskiego – kuratoryjny konkurs przedmiotowy dla uczniów województwa małopolskiego pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu pedagogicznego w Krakowie – finalistą został Ignacy Krzanik III c (przygotowanie p. R. Chochół)

***

Olimpiady:

Do trzeciego etapu (wojewódzkiego) z olimpiad przedmiotowych przeszli:

z geografii: Dawid Kozub kl. IIIc

z j. francuskiego: Zuzanna Dec kl. IIa

***

Dnia 10.01.2014 odbył się I etap Międzynarodowego Matematycznego Konkursu PANGEA. W naszej szkole z trudnymi, logicznymi zadaniami zmagało się ponad 70 uczniów, a klasa I MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNA podjęła „walkę” w 100% składzie.

W całej Polsce do konkursu przystąpiło ok. 103 000 uczestników. Konkurencja jest więc ogromna. Do II etapu przejdzie po 500 uczestników z każdej kategorii. Konkurs jest organizowany w:

  • 3 kategoriach: Szkoła Podstawowa
  • 3 kategoriach:  Gimnazjum
  • 3 kategoriach: Liceum

Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki I edycji.

Koordynatorki szkolne:

I. Machlowska-Sęk,  M. Kodura

***

 

Rok szkolny 2013/2014

Harmonogram konkursów przedmiotowych

 

Konkurs Etap szkolny Etap rejonowy Etap wojewódzki
języka polskiego 11.10.2013 11.12.2013 12.03.2014
języka angielskiego 10.10.2013 4.12.2013 20.02.2014
języka niemieckiego 9.10.2013 3.12.2013 18.02.2014 – pisemny
10.03.2014 – ustny
język francuski 8.10.2013 2.12.2013 19.02.1014
historyczny 29.10.2013 17.12.2013 17.03.2014
wiedzy o społeczeństwie 16.10.2013 13.01.2014  3.03.2014
geograficzny 24.10.2013 6.12.2013 19.03.2014
biologiczny 18.10.2013 9.12.2013 18.03.2014
chemiczny 22.10.2013 10.12.2013 13.03.2014
fizyczny 17.10.2013 12.12.2013 3.03.2014
matematyczny 16.10.2013 5.12.2013 28.02.2014
informatyczny 30.10.2013 18.12.2013 10.03.2014
biblijny 28.10.2013 16.12.2013 6.03.2014

 

 
***
 
Rok szkolny 2012/2013
 
 

 

Konkurs Ortograficzny
16 lutego 2013 roku na 3 godzinie lekcyjnej odbędzie się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wyznaczeni uczniowie przychodzą do sali konferencyjnej.
 
***
 
Rywalizacja międzyklasowa:
 
 
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 nasi uczniowie brali udział w konkursach międzyklasowych, m.in.:
  • Dzień integracji – „Małopolska wzdłuż i wszerz”
  • zbiórka makulatury (październik, listopad, styczeń)
  • konkurs na „Najstraszniejszą klasę” z okazji Halloween
Wyniki poszczególnych konkursów zamieszczone są na tablicy SRU.
 
Podsumowując punktację za pierwszy semestr, zwyciężyła klasa IIIb, która uzyskała najlepsze wyniki w szkolnych konkursach.
Ponadto klasa IIIb , pod względem ilości oddanej makulatury, przoduje już od trzech lat.
Drugie miejsce zajęła klasa IIIc, miejsce trzecie klasa Ie.
 

Ogłaszamy konkurs klasowy na zbiórkę surowców wtórnych!!!

Przez cały rok szkolny, raz w danym miesiącu do szkoły można będzie oddawać makulaturę. Należy zgłaszać się do przedstawiciela SRU, który zważy przyniesione surowce.
Ilość oddanych surowców zostanie przeliczona na punkty w ogólnej klasyfikacji międzyklasowej.
Zapraszamy wszystkich uczniów do gromadzenia makulatury!!!

***

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach plastycznych:
Tematy konkursów:
„Janusz Korczak – jego życie i twórczość”
– dziedziny: malarstwo, grafika, fotografia
– format pracy: A3 lub A4 – malarstwo, grafika
min. 21 x 15 cm – fotografia
– technika dowolna
– na odwrocie przyklejamy metryczkę z naszymi danymi (metryczka jest do pobrania u A. Wentrys-Kurdziel)
Prace należy składać do 29 października u A. Wentrys-Kurdziel„W harmonii z przyrodą”
– tematyka prac plastycznych dotyczy zagadnień z zakresu ochrony przyrody i środowiska
– format pracy: A3 lub A4
– technika: Malarstwo na papierze, kolaż, rysunek kredką, wydzieranka
– praca powinna być podpisana na odwrocie drukowanymi literami: imię i nazwisko autora, wiek, adres szkoły
Prace należy składać do 20 listopada u A. Wentrys-Kurdziel

***

 

Harmonogram konkursów przedmiotowych:
Konkurs Etap szkolny Etap rejonowy Etap wojewódzki
języka polskiego 26.10.2012 14.12.2012 12.03.2013
języka angielskiego 17.10.2012 11.12.2012 7.03.2013 – pisemny
13.03.2013 – ustny
języka niemieckiego 15.10.2012 3.12.2012 8.02.2013 – pisemny
7.03.2012 – ustny
historyczny 29.10.2012 17.12.2012 15.03.2013
wiedzy o społeczeństwie termin będzie podany później
geograficzny 24.10.2012 12.12.2012 4.03.2013
biologiczny 19.10.2012 7.12.2012 6.03.2013
chemiczny 22.10.2012 10.12.2012 5.03.2013
fizyczny 10.10.2012 6.12.2012 1.03.2013
matematyczny 12.10.2012 5.12.2012 28.02.2013
informatyczny 16.10.2012 4.12.2012 11.03.2013
biblijny 25.10.2012 18.12.2012 18.03.2013
***