AKTUALNOŚCI

Siedmioro uczniów naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Wśród 662 wyróżnionych znaleźli się:

Kinga Bojkowska IIIa

Dominka Ferfecka IIIa

Jakub Izdebski  IIa

Marek Kramarz  IIIa

Kacper Majchrzak IIIa

Patrycja Noworyta IIIa

Wojciech Szecówka IIIa

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.

Warto podkreślić że więcej niż 7 uczestników w etapie rejonowym ma tylko 17 małopolskich byłych szkół gimnazjalnych

————————————————————————————————————————-

ZAPISY NA OBIAD!!!

ZAPISY NA OBIAD NA MIESIĄC STYCZEŃ 2018 R. W SEKRETARIACIE SZKOŁY W DNIACH 21.12.2017 r. i 22.12.2017 r. KOSZT OBIADU: CAŁY OBIAD – 6.80 zł, DRUGIE DANIE – 5,00 zł, ZUPA – 3,00 zł

W dniu 15 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych. Uczniowie przychodzą w strojach galowych do szkoły na godz. 15.45. Obecność uczniów obowiązkowa. Dowozy do szkół z pierwszych przystanków: Żary godz. 15.15, Paczółtowice 15.15, Czerna 15.25, Nawojowa Góra 15.20. Odwozy o godzinie 17.15. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

W dniu 15 grudnia 2017 r. będzie czynna świetlica szkolna w godzinach od 7.00 – 17.00. Zapisy u wychowawców klas i pań pracujących na świetlicy szkolnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na dzień otwarty dnia 07.12.2017 r (czwartek) o godz. 17.00

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”

Uczniowie klasy II B gimnazjum zachęcają do wzięcia udziału w akcji ,,Gwiazdka dla Zwierzaka”, organizowanej przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. W Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa ponad 470 podopiecznych. Zima to dla zwierzaków najtrudniejszy okres, dodatkowo zwierzęta narażone są na duży stres, więc trzeba otoczyć je szczególną opieką i zapewnić im karmę. 
Zbiórka w naszej szkole potrwa w dniach 11- 22 grudnia 2017r. 
Zbieramy: suchą karmę, koce, ręczniki, zabawki dla zwierząt.

Przygotowane dary można składać w sekretariacie szkoły lub dostarczyć uczniom klasy       II B.

ZAPROSZENIE

Są jeszcze wolne miejsca na 9 dniowy wyjazd do Hiszpanii (obóz j.angielskiego). Więcej informacji i zapisy u nauczyciela Pana Zenona Mąsiora.

 

Dnia 27.11.2017 Klasa II B uczestniczyła w  spotkaniu ze znanym Amerykańskim pisarzem Steve’em Berry na Krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym.

Można było porozmawiać z pisarzem oraz zrobić sobie z nim sympatyczną fotkę!

 
***
W dniach 22 – 24 listopada 2017 r. odbędą się próbne egzaminy gimnazjalne dla klas III.                        Egzaminy będą trwać od lekcji 1 do 4.  Pozostałe klasy w tych dniach uczą się zgodnie z podziałem lekcji.

 

MIŁOŚNICY MUZYKI POWAŻNEJ

Organizujemy kolejny wyjazd do filharmonii dnia 2 grudnia 2017r.

W programie:

 • Berlioz – Uwertura „Rob Roy”
 • Bortkiewicz – II koncert fortepianowy op.28 na lewą rękę
 • Czajkowski – I symfonia g-moll op.13 „Zimowe marzenia”

Zgłoszenie chętnych i wpłata na bilet (30 zł) u MM do dnia 20 listopada 2017r.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

27 października 2017 r. odbył się w naszej szkole apel dla klas pierwszych podsumowujący akcję ,,Odblaskowa Szkoła”.

W czasie trwania akcji uczniowie wraz z wychowawcami brali udział w spotkaniach z policjantem i przedstawicielem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., poznawali zasady ruchu drogowego, wykonywali prace plastyczne i uczyli się piosenek  nt. bezpieczeństwa na drodze.

W apelu uczestniczyły panie: sierżant sztabowy Aneta Walor z Komisariatu Policji w Krzeszowicach oraz Magdalena Mitońska – koordynator kampanii społecznej ,,Bezpieczny przejazd”.

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Bezpieczny przejazd”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy

 i nagrody, a wszystkie dzieci opaski odblaskowe.

Bardzo serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za pomoc i współpracę podczas trwania akcji ,,Odblaskowa Szkoła”.

Uczniowie klas pierwszych z wychowawcami

***

Organizujemy wyjazdy na wykłady:

 

 1. „Puszcza i las” 11 października (środa) godz.16.00 do PAU w Krakowie

Zapisy u MM w sali 7B do 10 października

 

 1. Cykl spotkań „W samo południe u biotechnologów” w soboty o godz.12.00 -Wydział BBiB UJ w Krakowie
  1. 14 X – Układ odporności

Szczepionki przeciwnowotworowe

  1. 21 X – Życie jest formą istnienia białka

Przeciwciała monoklonalne w biotechnologii i medycynie

  1. 4 XI – Biopaliwo przyszlości

Rośliny transgeniczne – nadzieje i obawy

  1. 18 XI – Karotenoidy – barwniki życia

 Komórkowe autostrady

  1. 25 XI – Skąd komórki czerpią energię?

 Angiogeneza – sprawa życia i śmierci

  1. 2 XII – Zabójcza chromatyna czyli po co komórkom neutrofile?

 Co to znaczy zarazić się wirusem?

 

Bliższych informacji udziela i zapisy przyjmuje do środy w tygodniu poprzedzającym wyjazd MM w sali 7B

RAJD TOPORCZYKA

16 WRZEŚNIA W RUDNIE MIAŁ MIEJSCE VII RAJD TOPORCZYKA TENCZYŃSKIEGO

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły z klasy II a (17 osób), wzięła udział w kolejnej edycji rajdu.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, organizatorzy stanęli, jak zawsze, na wysokości zadania goszcząc uczestników i zapewniając wiele atrakcji.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim organizatorom za doskonałą zabawę, wyśmienity poczęstunek i wpraszamy się już na następną edycję.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 
OKAŻ SERCE DLA ZWIERZAKA

ZBIÓRKA PIENIĘŻNA W RAMACH AKCJI CHARYTATYWNEJ ODBĘDZIE SIĘ 13 CZERWCA

W NASZEJ SZKOLE.

ZEBRANE FUNDUSZE ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA RZECZ SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KRAKOWIE

GŁ. ORGANIZATOR: KLASA I B

***

19 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sadzeniu drzew w lesie w Rudnie.

Z każdej klasy wydelegowano trzech przedstawicieli, którzy sadzili drzewka pod czujnym okiem leśników z Nadleśnictwa Krzeszowice oraz p. Magdaleny Małochy.

UCZNIOWIE KRZESZOWICKIEGO GIMNAZJUM KOLEJNY RAZ W ANGLII

Nie od dzisiaj wiadomo, że Londyn jest cudownym miejscem i posiada swoją niespotykaną magię. To coś, co zachwycało i zachwyca wielu ludzi nie można określić jednym słowem, ale niewątpliwie da się to odczuć i właśnie poczucie wyjątkowości tego miejsca mieli okazję przeżyć uczniowie Gimnazjum w Krzeszowicach.

Już kolejny rok z rzędu kolejna klasa językowa wzięła udział w warsztatach językowych w Anglii.
Klasa I B pod kierunkiem wychowawcy Zenon Mąsiora, w pełnym składzie, część uczniów klasy matematycznej IA oraz uczniowie innych klas a także ZS w Nowej Górze pod czujną opieką nauczycieli Gimnazjum w Krzeszowicach tj. Marcina Klisia, Małgorzaty Bukowskiej oraz Sławomira Burka. Oni wszyscy byli uczestnikami niezwykle udanego wyjazdu do kraju Królowej Elżbiety II.

 

 

 

 

 

Wycieczka do Angli nie może, rzecz jasna, spełnić oczekiwań co do pobytu w każdym interesującym miejscu na Wyspach Brytyjskich, ale tegoroczny wyjazd młodzieży z krzeszowickiego gimnazjum był niezwykle bogaty we wszelakie atrakcje turystyczno-językowe.

Historyczne miasta uniwersyteckie – Oxford i Cambridge oglądane z angielskimi przewodnikami stanowią doznanie zarówno kulturowe, jak i edukacyjne. W Cambridge uczniowie mieli niezwykłą przyjemność płynąć łodziami i od pięknej strony poznali budynki zabytkowego uniwersytetu. Flisacy-przewodnicy bawili i zapoznawali uczestników spływu z jakże bogatą historią Cambridge. W Oxfordzie natomiast angielski przewodnik oprowadzał uczniów po jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie szlakiem scen z serii „Harry Potter”.

Kolejnym pełnym wrażeń wydarzeniem warsztatów w Anglii była wycieczka do kurortu nadmorskiego Brighton. Po drodze gimnazjaliści podziwiali ogrom białych klifów Albionu i zachwycali się pełną uroku przestrzenią plaż południowego wybrzeża. Brighton natomiast jest miejscem bardzo ciekawym i pomimo swych walorów typowo wypoczynkowych jest również miejscem w którym można podziwiać pałac-pawilon w iście orientalnym stylu a także najstarsze oceanarium w Europie.

Największy czynny zamek w Europie, siedziba Królowej Anglii Elżbiety II – Windsor to również a może przede wszystkim miejsce obezwładniające swoim historycznym przepychem. Niezliczone setki metrów kwadratowych powierzchni, przepiękny dziedziniec z cykliczną zmianą wart w iście angielskim stylu, ale także różnorodność i bogactwo królewskich komnat. To wszystko składa się na bogactwo doznań o których nie sposób zapomnieć.

I powróćmy jeszcze do stolicy Wielkiej Brytanii- Londynu.
Uczniowie Gimnazjum mieli przyjemność zobaczyć najciekawsze i równocześnie najważniejsze miejsca, takie jak: Buckingham Palace, Tower Bridge, Big Ben, Katedra Św. Pawła, muzeum figur woskowych Madam Tussauds, Trafalgar Square, Galerię Narodową, Muzeum Techniki oraz Historii Naturalnej. Mogli też oglądać Londyn od strony rzeki Tamizy, biorąc udział w rejsie statkiem, ale również podziwiać miasto z góry podczas przejażdżki London Eye i olimpijskiej kolejki linowej.

Krzeszowiccy gimnazjaliści mieszkali, jak co roku u rodzin angielskich. Szlifowali swoje niemałe umiejętności w mówieniu po angielsku. Brali udział w grach i zabawach na ulicach Londynu i nie tylko. Znakomicie się bawili a przede wszystkim się nauczyli wielu rzeczy i wrócili do Krzeszowic bogaci w doznania oraz pewność i odwagę w posługiwania się językiem angielskim.

Zenon Mąsior

***

W roku szkolnym 2016/17 Publiczne Gimnazjum w Krzeszowicach zorganizowało Wymianę Międzynarodową wraz z Gimnazjum Verneuil z gminy partnerskiej Chaumes en Brie we Francji.

Uczniowie z Francji wraz z nauczycielami gościli w Polsce w dniach od 15.05- 19.05.2017r. 

Jeździliśmy wspólnie na wycieczki do Wieliczki ( Kopalnia Soli oraz Muzeum Żupne), Krakowa ( Muzeum Schindlera, Wawel oraz Stare Miasto) oraz do Lipowca. W programie wycieczki znalazło się również miejsce na wieczorek ze specjałami kuchni polskiej oraz francuskiej, jak również teatrzyk w języku niemieckim.

Celem programu było umożliwienie uczniom poznania innej kultury, przełamanie barier językowych, nawiązanie przyjacielskich kontaktów z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej Chaumes en Brie oraz wymiana doświadczeń z francuskimi nauczycielami. 

Bardzo ważnym celem było także zachęcenie młodzieży do budowania osobistych kontaktów , które będą kontynuować w przyszłości.

Spotkanie międzynarodowe zaowocowało zwiększeniem motywacji do uczenia się języka francuskiego, niemieckiego oraz angielskiego oraz komunikacji interpersonalnej.

W dniach od 3- 7 października 2017 r. odbędzie się rewizyta polskiej młodzieży we Francji.

 

 
INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ W PIERWSZEJ KLASIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

DYREKTOR PUBLICZNEGO GIMNAZJUM IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRZESZOWICACH ZAPRASZA NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE RODZICÓW PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ   12.06.2017 r. (PONIEDZIAŁEK) godz. 1700 . SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

***

W piątek 28.04 lekcje kończą się o godzinie 13.25, odwozy wyznaczono na godzinę 13.30
Klasy trzecie pod opieką wyznaczonych nauczycieli wychodzą o godzinie 9.00 na lekcje pokazowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz w Liceum Ogólnokształcącym.
 

UWAGA

2 MAJA 2017 R. – WTOREK,NIE BĘDZIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.

UCZNIÓW CHCĄCYCH UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH ŚWIETLICOWYCH PROSIMY

O ZGŁASZANIE SIĘ DO CZWARTKU – 27 KWIETNIA DO GODZINY 15 W SEKRETARIACIE

LUB ZGŁOSZENIE TEGO U SWOJEGO WYCHOWAWCY.

DZIĘKUJEMY

***

WYMIANA MIĘDZYNARODOWA

projekt angielsko-francusko-niemiecki

2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 Publiczne Gimnazjum w Krzeszowicach organizuje międzynarodowy projekt wraz z Gimnazjum Verneuil z gminy partnerskiej CHAUMES EN Brie we Francji.

W wymianie językowej biorą udział uczniowie uczący się języka angielskiego pod opieką p. Zenona Mąsiora, języka francuskiego pod opieką p. Anny Kitki i języka niemieckiego pod opieką p. Beaty Podgórskiej.

W dniach od 15 do 19 maja 2017 będziemy gościć grupę młodzieży francuskiej, która uczy się języka angielskiego i niemieckiego.

Nasza rewizyta odbędzie się na przełomie września i pażdziernika 2017.

Celem projektu jest promowanie nauki języków obcych, poznanie obyczajów i kultury europejskiej.

Let’s speak English, French and German !!!

WYBORY, WYBORY

JUTRO, TJ. 11 KWIETNIA, ODBĘDĄ SIĘ W NASZEJ SZKOLE  WYBORY
DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W KRZESZOWICACH

***

DZIEŃ ZIEMI 27 KWIETNIA 2017R. CZWARTEK

TERMIN – 27 KWIETNIA CZWARTEK

MIEJSCE – RUDNO
 DOWÓZ ZORGANIZOWANY PRZEZ SZKOŁĘ, WYJAZD BUSAMI Z PARKINGU PRZY HALI SPORTOWEJ O GODZINIE 8.00, PRZEWIDYWANY POWRÓT 13.00
TEMAT – KOLOROWY DZIEŃ ZIEMI POŚWIĘCONY ZGŁĘBIANIU WIEDZY Z:
a) ROŚLIN (ZIELONY) I a, III b
b) ZWIERZĄT (CZERWONY) I d, II b
c) WODY (NIEBIESKI) I c, III c
d) SŁOŃCA (ŻÓŁTY) IIc, III d
e) GLEBY (BRĄZOWY) II d, III f
f) ŻYWNOŚCI (POMARAŃCZOWY) II e, III a
g) POWIETRZA (BIAŁY) II a, III e
 
W ZWIĄZKU Z TYM PROSIMY, ABY KLASY ZAOPATRZYŁY SIĘ W SZALIKI, CHUSTY LUB INNE AKCESORIA W WYZNACZONYM KOLORZE.
***
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY W DNIU 31 MARCA 2017 R.
 
W DNIU 31 MARCA 2017 r. W SZKOLE ODBĘDĄ SIĘ ZAJĘCIA WYCHOWAWCZE. ZMIANA ORGANIZACJI WYNIKA Z FAKTU, ŻE NAUCZYCIELE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W KRZESZOWICACH PRZYSTĄPIĄ DO AKCJI STRAJKOWEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ ZARZĄD ODDZIAŁU ZNP W KRZESZOWICACH.
 
***
 

WYWIADÓWKI ODBĘDĄ SIĘ W CZWARTEK 30 MARCA

GODZ. 17.00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW DO PRZYJŚCIA

DYREKTOR ORAZ NAUCZYCIELE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM

 

DYREKTOR I NAUCZYCIELE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W KRZESZOWICACH ZAPRASZAJĄ RODZICÓW NA WYWIADÓWKI W CZWARTEK, 26  STYCZNIA 2017 R. O GODZ. 17.00

 ***
DZIEŃ WIOSNY
21 MARCA W NASZEJ SZKOLE ODBYŁ SIĘ APEL Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY
POD HASŁEM:
LATA 20, 30….. AŻ DO PRZYSZŁOŚCI.
KAŻDA KLASA PREZENTOWAŁA WYBRANĄ PRZEZ SIEBIE EPOKĘ, PRZEDSTAWIAJĄC CHARAKTERYSTYCZNE UBIORY Z DANEGO OKRESU. W TLE POJAWIŁA SIE MUZYKA NAWIĄZUJĄCA DO DANYCH LAT.
W DRUGIEJ CZĘŚCI APELU ZOSTAŁA PRZEPROWADZONA PRZEZ UCZNIÓW SZKOLNEJ RADY UCZNIOWSKIEJ DEBATA DOTYCZĄCA WYBORÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W KRZESZOWICACH. W DEBACIE UDZIAŁ WZIĘLI KANDYDACI NASZEJ SZKOŁY NA RADNYCH:
TOMASZ ZIELIŃSKI III A
WIKTORIA BOGACKA III A
JAKUB KURDZIEL III A.
 
 
portret
 
 
 ZAPROSZENIE 
 
 
 

DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE I UCZNIOWIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM MAJĄ ZASZCZYT ZAPROSIĆ RODZICÓW NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY,                         KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 22 GRUDNIA 2016 R. O GODZ. 17.00.

 
 
***
 
 
INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ                                                                                   27-30.12.2016 R.
 
RODZICE UCZNIÓW, KTÓRZY NIE MOGĄ ZAPEWNIĆ OPIEKI DZIECKU W OKRESIE PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ PROSZENI SĄ O ZGŁASZANIE TEJ SYTUACJI DO SEKRETARIATU SZKOŁY DO DNIA 21.12. 2016 R. DO GODZ. 15.00.
 
 

***

WYWIADÓWKI 17.11.2016 R.

DYREKTOR I NAUCZYCIELE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W KRZESZOWICACH ZAPRASZAJĄ RODZICÓW NA WYWIADÓWKI W CZWARTEK, 17  LISTOPADA 2016 R. O GODZ. 17.00

***

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W DNIU 10 LISTOPADA 2016 R. O GODZ. 9.50 ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. W TYM DNIU OBOWIĄZUJE STRÓJ PÓŁGALOWY  I OBÓWIE HALOWE. ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ WEDŁUG STAŁEGO PODZIAŁU GODZIN.

***

Znalezione obrazy dla zapytania francjaWYJAZD DO FRANCJI

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE – FRANCJA

***

UWAGA MELOMANII

ORGANIZUJEMY WYJAZDY DO FILHARMONII KRAKOWSKIEJ NA KONCERTY:

29 października 2016- godz 18.00 – cena biletu 50 zł

-w programie m. In. Requiem W. A. Mozarta

5 listopada 2016 – godz. 18.00- cena biletu 30 zł

– w programie utwory Gershwina

Chętni proszeni są o zgłoszenia i wpłaty u P. Magdy Małochy do dnia 26 października ( najbliższy poniedziałek)

 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

                             14 PAŹDZIERNIKA 2016 R.

W DNIU 14 PAŹDZIERNIKA 2016 R. O GODZ. 9.00 ODBĘDZIE SIĘ AKADEMIA  Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH. W TYM DNIU NIE MA LEKCJI. WSZYSTKICH UCZNIÓW OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY.

PRZYWOZY UCZNIÓW Z PIERWSZYCH PRZYSTANKÓW O GODZ.:

8.15 – DĘBNIK,  8.20 – NAWOJOWA GÓRA, 8.30 – ŻARY, 8.20 – PACZÓŁTOWICE, 8.25 – CZERNA

ODWOZY O GODZ. 11.30 (WSZYSTKIE)

 

***

DZIEŃ INTEGRACJI – 5 PAŹDZIERNIKA 2016 R.

GODZ. 9.00 – 12.30

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH – GODZ. 9.00

Stoiska tematyczne:

 1. Medycy wojskowi – 6 Batalion Logistyczny
 2. Szkolenie spadochronowe – 6 Batalion Logistyczny
 3. Spotkanie z policją – Komisariat Policji w Krzeszowicach
 4. Policyjny Tor Przeszkód – Komisariat Policji w Krzeszowicach
 5. Bus OZE – AGH Miękinia (odnawialne źródła energii)
 6. OSP Wola Filipowska – warsztaty przeciwpożarowe
 7. Pierwsza pomoc przedmedyczna
 8. Survival i militaria – ćwiczenia praktyczne
 9. Pojazdy kolekcjonerskie i zabytkowe
 10. Logistyka w praktyce
 11. Turystyka i rekreacja

Zapraszamy!!!

***

Rajd Toporczyka w Rudnie

W ubiegłą sobotę grupa naszych uczniów pod opieką nauczyciela P. Pawła Wiszniewskiego, uczestniczyła w kolejnym Rajdzie Toporczyka, który miał miejsce na zamku w Rudnie.

Poniżej zamieszczamy krótki fotoreportaż z tej imprezy wykonany przez naszą uczennicę.

***

INFORMACJA O OBIADACH
Od 02 września 2016 r. istnieje możliwość wykupienia obiadu (zupa + drugie danie + soczek ).

Koszt obiadu 6,50 zł. Uczniowie, którzy chcą wykupić obiad proszeni są o zgłaszanie się w sekretariacie szkoły (codziennie do godz. 9.00).

 

UWAGA !!!

W okresie 11 – 22 lipca 2016 r. sekretariat gimnazjum będzie nieczynny ze względu na urlop pracownika sekretariatu szkoły

***

WYWIADÓWKI

DYREKTOR I NAUCZYCIELE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W KRZESZOWICACH ZAPRASZAJĄ RODZICÓW NA WYWIADÓWKI W CZWARTEK, 12 MAJA 2016 R. O GODZ. 17.00

***

2 maja 2016 nie będzie zajęć dydaktycznych w szkole,

w tym dniu odbędzie się DZIEŃ ZIEMI.

O godz. 8.10 uczniowie pod opieką wychowawców wyjeżdżają autokarami do Rudna.

Uczniowie z Paczółtowic, Czernej, Siedlec, Żar, Nawojowej Góry, Dubia odjeżdżają o 7.45.

Uczniów obowiązuje strój sportowy, przyda się nakrycie głowy oraz użycie środków odstraszających kleszcze.

Powrót do Krzeszowic przewidywany jest na godz. 13.00

Należy zabrać ze sobą dobry humor i wygodne obuwie:)

***

 

Instytut Francuski i Konsulat w Krakowie

13 kwietnia 2016 odbyło się spotkanie z panią Joanną Wnęk z Instytutu Francuskiego w Krakowie.
Uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną „ Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego”

Szczegółowe informacje w zakładce” koło języka francuskiego.

***

ORGANIZACJA PRACY W DNIACH

18 – 20.04.2016 R.

W DNIACH 18 – 20 .04.2016 R. ODBĘDZIE SIĘ EGZAMIN GIMNAZJALNY DLA LAS TRZECICH. UCZNIOWIE KLAS I i II W TYCH DNIACH MAJĄ WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO – OPIEKUŃCZYCH.

UCZNIOM KLAS TRZECICH ŻYCZYMY POWODZENIA NA EGZAMINIE.

***

MAMY PIERWSZE MIEJSCE W POWIECIE!

W dniu 7 kwietnia 2016 roku w Zabierzowie odbyły się

Powiatowe Zawody w piłce koszykowej dziewcząt.

Nasze uczennice zdobyły I MIEJSCE! (szczegóły w zakładce – sport)

***

PRIMA APRILIS

Prima aprilis (z łac. 1 kwietnia, łc.: Prima dies Aprilis), dzień żartów – obyczaj związany z pierwszym dniem kwietnia, obchodzony w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, kłamaniu, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. Pochodzenie tego zwyczaju nie jest jeszcze wyjaśnione.

(ŹRÓDŁO: WIKIPEDIA)KOSZYK

ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

ŻYCZY

DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE, PRACOWNICY 

ORAZ UCZNIOWIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM

W KRZESZOWICACH

 

***
INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ                                                                      24-29.03.2016 R.
 
RODZICE UCZNIÓW, KTÓRZY NIE MOGĄ ZAPEWNIĆ OPIEKI DZIECKU W OKRESIE PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ PROSZENI SĄ O ZGŁASZANIE TEJ SYTUACJI DO SEKRETARIATU SZKOŁY DO DNIA 22.03. 2016 R. DO GODZ. 15.00.
 
 ***
 
 
REKRUTACJA
 

Rekrutacja uczniów do gimnazjum na rok szkolny 2016/2017

odbywa się w następujących terminach:

 

 1. Lp. Rodzaj czynności Termin w postępowaniu rekrutacyjnego Termin w postępowaniu uzupełniającym
  1. Złożenie kwestionariusz kandydata do gimnazjum, 1 zdjęcia do legitymacji oraz podania (dotyczy kandydatów z poza obwodu gimnazjum). od 11 kwietnia 2016 r. do 10 czerwca 2016 r. do godz. 15.00 od 08 lipca 2016 r. do 12 lipca 2016 r. do godz. 15.00
  2. Przedkładanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o szczegółowych wynikach sprawdzianu w klasie VI;   od 24 do 28 czerwca 2016 r. do godz. 15.00 ————————-
  3. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną kwestionariuszy kandydatów do gimnazjum dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 10t ust. 7 ustawy. do 30 czerwca 2016 r. do godz. 15.00 21 lipca 2016 r.
  4. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjna listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. 01 lipca 2016 r. godz. 15.00 05 sierpnia 2016 r. godz. 15.00
  5. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu kwestionariusza kandydata do gimnazjum. 07 lipca 2016 r. do godz. 15.00 do 09 sierpnia 2016 r. do godz. 15.00
  6. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjna listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. 08 lipca 2016 r. godz. 12.00 10 sierpnia 2016 r. godz. 12.00

 

 
***
 
UWAGA!
 
WYWIADÓWKA SEMESTRALNA ODBĘDZIE SIĘ
4 LUTEGO 2016 r. O GODZ. 17.00
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW
 
***
 
RADA PEDAGOGICZNA ODBĘDZIE SIĘ
11 LUTEGO O GODZINIE 15.30
NALEŻY PRZYGOTOWAĆ WSZELKIE SPRAWOZDANIA
ZA I SEMESTR
***
 
RADA KLASYFIKACYJNA DLA NAUCZYCIELI ODBĘDZIE SIĘ 15.01.2016 r. (PIĄTEK)O GODZINIE 14.30***

Przypominamy o możliwości dokonywania 1% odpisów na rzecz naszej szkoły.

Należy wpisać nr KRS : 0000052078 oraz co bardzo ważne nazwę: Publiczne Gimnazjum w Krzeszowicach

PIT MOŻNA ROZLICZYĆ ZA DARMO ZA POMOCĄ PROGRAMU NA STRONIE STOWARZYSZENIA: WWW.SPSM.EDU.PL

Bardzo prosimy o wspieranie szkoły  a zarazem pomoc w podnoszeniu jakości pracy, poprzez dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych, książek do biblioteki czy innych potrzeb niezbędnych do funkcjonowania nowoczesnej szkoły, która pragnie zapewnić Państwa dzieciom optymalne warunki do uczenia się.

Szczegóły w zakładce STOWARZYSZENIE!

***

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

oraz zbliżającego się Nowego 2016 Roku,

pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia

zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie

Publicznego Gimnazjum w Krzeszowicach

***

Uwaga

W dniu 22 grudnia 2015 r. nie będzie zajęć lekcyjnych.

W tym dniu odbędzie się uroczysta akademia z okazji

Dnia Patrona.

Przywozy na godzinę 16.00, odwozy po godzinie 18.00

Po uroczystej akademii klasy przejdą ze swymi wychowawcami

na wigilie klasowe do swoich sal.

***

Uwaga

W dniu 17 grudnia 2015, odbędzie się w szkole

DZIEŃ OTWARTY – W GODZINACH 17.00 DO 18.00

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do przyjścia.

***

W dniach 28 do 30 grudnia 2015 r. czynna będzie

świetlica szkolna, w godzinach 8.00 do 15.00.

Bardzo prosimy rodziców uczniów chcących skorzystać ze świetlicy w tych dniach o dostarczenie deklaracji uczestnictwa w zajęciach świetlicowych, do 18 grudnia, do sekretariatu szkoły.

***

27 listopada odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z podróżnikiem. Fotoreportaż ze spotkania w zakładce SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKIEM.

Uwaga

27 listopada, w piątek, w godzinach 17.00-20.00 odbędzie się szkolna dyskoteka, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy!

Wstęp 1 zł.

***

ZAJĘCIA ZE SCENOGRAFII ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W PIĄTKI

W GODZINACH 14.30 – 15.30

NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W TYM ROKU SZKOLNYM BUDUJEMY SCENOGRAFIĘ DO JASEŁEK NA DZIEŃ PATRONA

***

ŚWIĘTO ODZYSKANIA  NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji

Święta Narodowego Niepodległości.

Uroczystość przygotowało szkolne koło teatralne pod kierownictwem P. Renaty Ciężkiej, oprawę muzyczną jak zwykle zapewnił nasz szkolny chór pod batutą P. Agnieszki Żak. Dodatkową atrakcją apelu był występ szkolnych raperów, którzy zaprezentowali się we własnym repertuarze.

image

***

HALLOWEEN 2015

Jak co roku w naszej szkole został  zorganizowany konkurs na „najstraszniejsze” przebranie i dekorację sali lekcyjnej.

W piątek 30 października klasy zaprezentowały się na scenie szkolnej. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.

Poniżej krótki fotoreportaż z wydarzenia 🙂

PicCollage

WYNIKI KONKURSU MIĘDZYKLASOWEGO

HALLOWEEN

KLASYFIKACJA OGÓLNA

I MIEJSCE KLASA III B – 89 pkt

II MIEJSCE KLASA II B – 82 pkt

III MIEJSCE KLASA III D, III E – 81 pkt

WYRÓŻNIENIE:

klasa III C – 76 pkt

klasa II C -70 pkt

***

PLAN PRACY GIMNAZJUM NA ROK SZKOLNY 2015 – kliknij

UWAGA!!!

                                               W PIĄTEK 23.10.2015 R.                                               BĘDĄ LEKCJE SKRÓCONE (PO 35 MIN.)

 1. 8.00 – 8.35
 2. 8.40 – 9.15
 3. 9.25 – 10.00
 4. 10.10 – 10.45
 5. 11.00 – 11.35
 6. 11.45 – 12.20
 7. 12.30 – 13.05

WSZYSTKIE ODWOZY O GODZ. 13.10

***

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Akademię jak zwykle uświetnił nasz wspaniały chór szkolny. Podczas akademii, zwyczajem lat ubiegłych, klasy pierwsze ślubowały godnie reprezentować nasze Gimnazjum, wszyscy pierwszoklasiści otrzymali krawaty na znak przynależności do wspólnoty szkolnej.

W dniu 14 października 2015r. odbedzie się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym dniu nie ma lekcji. Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.

Przywóz uczniów z pierwszych przystanów o godzinie:

Dębnik – 8.15

Nawojowa Góra – 8.20

Żary – 8.30

Paczółtowice – 8.20

Czerna – 8.25

O godzine 9.00 uroczysta akademia z okazji Świeta Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klas pierwszych. Po akademii uczniowie odnoszą krzesła na których siedzieli do sal lekcyjnych.

Odwozy o godzinie 10.30

Obecność wszystkich obowiązkowa!!!!

***

DZIEŃ INTEGRACJI

Film z Dnia Integracji w zakładce Dzień integracji 2015

W dniu 25 września o godzinie 8.30 odbędzie się szkolny Dzień Integracji pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch – STOP NAŁOGOM”. W tym dniu nie ma lekcji.

Dowóz uczniów z pierwszych przystanków o godzinie:

Nawojowa Góra – 7.45

Paczółtowice/Czerna – 7.20

Żary/Dubie – 7.30

Harmonogram imprezy:

Powitanie uczniów przez Dyrektora Szkoły nastąpi w hali sportowej o godz. 8.15.

Następnie uczniowie pod opieką wychowawców rozchodzą się w wyznaczonej kolejnosci na spotkanie z zaproszonymi gośćmi:

Klasy pierwsze – sala konferencyjna

Klasy drugie – hala sportowa

Klasy trzecie – I piętro B

Później: klasy pierwsze – hala sportowa; klasy drugie – pierwsze piętro pawilon B; klasy trzecie – sala konferencyjna

Kolejna zmiana: klasy pierwsze – pierwsze piętro pawilon B; klasy drugie – sala konferencyjna; klasy trzecie – hala sportowa

Przewidywalny czas każdej prelekcji około 40 minut.

Po wykładach uczniowie przechodzą do swoich sal i wykonuja plakat, który później oceni jury. Materiały potrzebne do wykonania plakatu znajdą się u p. dyr. Pudek. Plakaty prosimy składać w świetlicy szkolnej. Końcowym etapem Dnia Integracji będzie Quiz promujący zdrowy styl życia na hali sportowej. Uczniowie z wychowawcami gromadzą się przed wejściem do hali i biorą udział w Quizie podchodząc do wyznaczonych stanowisk. Quiz jest punktowany. Podsumowanie Dnia Integracji – ogłoszenie wyników odbędzie się na najbliższym apelu szkolnym.

Odwozy do wszystkich miejscowości około godz. 12.00.

Organizatorzy

Anna Kulak

Alicja Smółka

Iwona Kaletka Janik

***

WAŻNE!!!

W DNIU 10.09.2015 R. WSZYSTKIE ODWOZY PO 7 LEKCJI O GODZ. 14.25

***

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 WRZEŚNIA 2015 R.

PRZYWOZY Z PIERWSZYCH PRZYSTANKÓW:

7.15 – DĘBNIK; 7.20 – NAWOJOWA GÓRA; 7.30 – ŻARY

8.00 – MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE ŚW.JANA PAWŁA II

9.00  – SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI

10.30 – ODWOZY

***

REKRUTACJA

Rekrutacja dzieci do na rok szkolny 2015/2016 odbywa się w następujących terminach:

1.   23.03.2015 r. – 19.06.2015 r. – składanie dokumentów (podanie, kwestionariusz kandydata oraz 1 zdjęcie do legitymacji) przez kandydatów klas szóstych szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem gimnazjum;

2.   28.04.2015 r. godz. 17.00 – spotkanie z rodzicami i uczniami klas VI (składanie kwestionariuszy kandydata oraz 1 zdjęcia do legitymacji);

3.   03.07.2015 r. godz. 13.00 – przedkładanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o szczegółowych wynikach sprawdzianu w klasie VI;

4.   08.07.2015 r. godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nie przyjętych;

5.   Od 09.07.2015 r. – 28.08.2015 r. – rekrutacja uzupełniająca do gimnazjum;

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE REKRUTACJA!

INFORMACJE BIEŻĄCE !!!

15.06.2015 R.

8.00 – 12.00 DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ

26.06.2015 R.

8.00 – MSZA ŚW. W KOŚCIELE ŚW. JANA PAWŁA II (NOWY KOŚCIÓŁ)

9.00 – UROCZYSTA AKADEMIA

11.30 – ROZDANIE ŚWIADECTW W KLASACH

12.00 – ODWOZY

***

W DNIU 09 CZERWCA 2015 R. ODBĘDZIE SIĘ SZKOLNY EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III

III A – 8.00 – 9.00  (Z. MĄSIOR, B. DUŹNIAK)

III B – 9.00 – 10.00 (B. DUŹNIAK, M. KLIŚ)

III C – 10.00 – 11.00 (B. DUŹNIAK, M. KLIŚ)

III D – 10.45 – 11.45 ( B. DUŹNIAK, Z. MĄSIOR)

III E – 12.40 – 13.35 (M. KLIŚ, Z. MĄSIOR)

***

ORGANIZACJA DNIA 5 CZERWCA 2015 R.

DZIEŃ 5 CZERWCA 2015 R. JEST DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH. SZKOŁA ORGANIZUJE ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZE DLA UCZNIÓW, KTÓRZY NIE MAJĄ ZAPEWNIONEJ OPIEKI PRZEZ RODZICÓW. 

***

UWAGA !!!

ZMIANY DOT. LEGITYMACJI SZKOLNYCH

W ZWIĄZKU Z NOWYM ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ, KTÓRE WYMAGA, ABY NA LEGITYMACJACH SZKOLNYCH ZOSTAŁ WPISANY, PRZEZ   UPOWAŻNIONĄ OSOBĘ NUMER PESEL, OPATRZONY                         PIECZĄTKĄ SZKOŁY WSZYSCY UCZNIOWIE DO DNIA                           03 CZERWCA 2015 R. ZOBOWIĄZANI SĄ DOSTARCZYĆ DO SEKRETARIATU SZKOŁY  LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ.

W PRZYPADKU OKAZANIA W CZASIE KONTROLI DOKUMENTÓW PRZEWOZU OSÓB LUB BAGAŻU, LEGITYMACJI POŚWIADCZAJĄCEJ UPRAWNIENIA UCZNIA DO ULGOWEGO PRZEJAZDU BEZ WPISANEGO NUMERU PESEL, UCZEŃ TEN TRAKTOWANY JEST JAKO OSOBA NIEPOSIADAJĄCA PRAWA DO ULGOWEGO PRZEJAZDU.

***

Warsztaty językowe w Anglii: czytaj w zakładce Galeria – Warsztaty języka angielskiego 2015

***

Wizyta grupy młodzieży z Francji
w naszym gimnazjum

Termin: 02-09 lipca 2015

Grupa młodzieży z partnerskiej gminy Krzeszowic Chaumes en Brie we Francji będzie gościć w naszym gimnazjum na początku lipca 2015.

Więcej informacji w zakładce: Koło j. francuskiego

UWAGA !!!

W ZWIĄZKU Z PLANOWANYMI W DNIU 12.05.2015 R. PRACAMI NA SIECI WODOCIĄGOWEJ ZOSTANĄ SKRÓCONE LEKCJE. ZAJĘCIA W DNIU KOŃCZĄ SIĘ O GODZ. 13.10 (PO 8 LEKCJI)

GODZINY LEKCYJNE:

 1. 8.00 – 8.30
 2. 8.35 – 9.05
 3. 9.15 – 9.45
 4. 9.55 – 10.25
 5. 10.35 – 11.05
 6. 11.20 – 11.50
 7. 12.00 – 12.30
 8. 12.40 – 13.10

***

WSZYSTKIM UCZNIOM KLAS TRZECICH

ŻYCZYMY POWODZENIA NA EGZAMINACH!

24 kwietnia 2015r. o godzinie 8.00 Uczniowie klas trzecich idą na

Dni Otwarte

do Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach

***

 

CZAS TRWANIA POSZCZEGÓLNYCH

CZĘśCI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

 WTOREK 21.04.2015 R. 

CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA CZAS TRWANIA GODZ.***
historia i wiedza o społeczeństwie 9.00 – 10.00                                                   dyslektycy 9.00 – 10.20
język polski 11.00 – 12.30                                                      dyslektycy 11.00 – 13.15

 ŚRODA 22.04.2015 R. 

CZĘŚĆ MATEMATYCZNO PRZYRODNICZA CZAS TRWANIA GODZ.
przedmioty przyrodnicze 9.00 – 10.00                                                    dyslektycy 9.00 – 10.20
matematyka 11.00 – 12.30                                                        dyslektycy 11.00 – 13.15

 CZWARTEK 23.04.2015 R. 

CZĘŚĆ Z JĘZYKA OBCEGO CZAS TRWANIA       GODZ.
poziom podstawowy 9.00 – 10.00                                                     dyslektycy 9.00 – 10.20
poziom rozszerzony 11.00 – 12.00                                                         dyslektycy 11.00 – 12.30

 ***

 EGZAMIN GIMNAZJALNY !!!

W DNIACH 21 – 23 KWIETNIA 2015 R.  ODBĘDZIE SIĘ EGZAMIN GIMNAZJALNY DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH.

 1. UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH i DRUGICH, W DNIACH 21 – 23.04.2015 R. NIE PRZYCHODZĄ DO SZKOŁY
 2. UCZNIOWIE KLAS TRZECICH PRZYCHODZĄ DO SZKOŁY  W TYCH DNIACH NA GODZ. 8.30
 3. PRZYWOZY UCZNIÓW KLAS TRZECICH Z POCZĄTKOWYCH PRZYSTANKÓW O GODZ.: PACZÓŁTOWICE 7:40, CZERNA 7:50, NAWOJOWA GÓRA 8:15
 4. ODWOZY W DNIACH  21 – 22.04.2015 R. O GODZ. 13.20
 5. ODWOZY W DNIU 23.04.2015 R. O GODZ. 12.30
 6. NA EGZAMINACH GIMNAZJALNYCH UCZNIÓW OBOWIĄZUJE:  – STRÓJ GALOWY + KRAWAT Z LOGO                                                         – AKTUALNA LEGITYMACJA SZKOLNA                                                       – POSIADANIE CZARNO PISZĄCEGO                     DŁUGOPISU (PRZYBORÓW DO MATEMATYKI EKIERKI, LINIJKI, CYRKLA, OŁÓWKA).

ŻYCZYMY POWODZENIA NA EGZAMINIE WSZYSTKIM UCZNIOM KLAS TRZECICH !!!

***

                                                    Najserdeczniejsze życzenia spokojnych            pisanka1

i zdrowych Świąt Wielkanocnych

życzy

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy

oraz Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Krzeszowicach

***

 

Przypominamy o możliwości dokonania odpisów 1% na rzecz naszej szkoły

NA DEKLARACJI PIT należy wpisać nr

KRS : 0000052078, oraz co bardzo ważne nazwę:

Publiczne Gimnazjum w Krzeszowicach. Szczegóły w zakładce STOWARZYSZENIE !!!

***

27 marca 2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z profilaktyki uzależnień.

Tematem głównym było uzależnienie od alkoholu i konsekwencje z tym związane.

***

image

 

 

Dzień  WIOSNY – prezentacja subkultur

20 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się święto wiosny pod hasłem

PREZENTACJA SUBKULTUR

 

Klasy wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały prezentacje wybranych przez siebie subkultur. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Przy wybranym przez siebie podkładzie muzycznym zaprezentowali zebranym swoją interpretację subkultury, okraszając je popisami aktorskimi i muzycznymi.

Wyczyny uczniów poszczególnych klas oceniało szanowne jury w składzie: Pani Beata Patrzyk, Pani Barbara Dec, Dyrektor Ryszard Piotrowski, Pan Robert Łyszczarz.

Oceniana była ciekawość i oryginalność strojów, pomysłowość prezentacji oraz frekwencja.

Klasy prezentowały następujące subkultury:

I A HIPSTERZY

I B ROCK

I C PUNK

I D PSYCHO RAP

I E HIPISI

I F DRESIARZE

II A HIP HOP

IIB METAL

II C RAP

II D HIP HOP

II E COSPLAY

III A GRUNGE

III B GOTIC

III C KUJONY

III D EMO

III E BRAK PREZENTACJI

 

Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili.

Efekty możecie zobaczyć na krótkim filmiku nakręconym w trakcie dzisiejszej zabawy.

REKRUTACJA 2015

Wszelkie dane dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2015/2016 znajdują się w zakładce: O SZKOLE

 

1%

Przypominamy o możliwości dokonywania 1% odpisów na rzecz naszej szkoły.

Bardzo prosimy o wspieranie szkoły  a zarazem pomoc w podnoszeniu jakości pracy, poprzez dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych, książek do biblioteki czy innych potrzeb niezbędnych do funkcjonowania nowoczesnej szkoły, która pragnie zapewnić Państwa dzieciom optymalne warunki do uczenia się.

Na druku PIT należy podać:
* numer konta KRS:0000052078
* wysokość kwoty
* nazwę szkoły:
Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach

Nazwa szkoły musi być wpisana koniecznie, ponieważ jej brak spowoduje niewypłacenie środków przez Urząd Skarbowy!

DZIĘKUJEMY W IMIENIU SWOIM I UCZNIÓW!

Więcej informacji w zakładce STOWARZYSZENIE

 

UWAGA !!!

W DNIACH 02,03,04 MARCA 2015 R. ODBĘDĄ SIĘ REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.

W TYCH DNIACH ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ  ZGODNIE Z PLANEM LEKCJI DO GODZINY 12.30 .

PO PIĄTEJ GODZINIE LEKCYJNEJ UCZNIOWIE POD OPIEKĄ NAUCZYCIELI IDĄ DO KOŚCIOŁA PW. ŚW. JANA PAWŁA II W KRZESZOWICACH NA REKOLEKCJE.

WSZYSTKIE ODWOZY W TYCH DNIACH BĘDĄ PO SKOŃCZONYCH REKOLEKCJACH SPOD KOŚCIOŁA O GODZINIE 13.30.

 

***

UWAGA, UWAGA!

W CZWARTEK 12 LUTEGO 2015 r. ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

WSTĘP 1 ZŁ

CZAS TRWANIA: 17.00-20.00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W CZWARTEK 12.02 ROZNOSZONA BĘDZIE RÓWNIEŻ POCZTA WALENTYNKOWA

 

***

 

NOC W LICEUM 30 STYCZNIA 2015 r.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ST STASZICA W CHRZANOWIE ORAZ ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W CHRZANOWIE ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH CHĘTNYCH NA II FESTIWAL NAUKOWY „NOC W LICEUM”, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 30 STYCZNIA 2015 ROKU W GODZINACH 16.00 – 22.55 W BUDYNKU I LO PRZY UL. PIŁSUDSKIEGO 14 W CHRZANOWIE.

W TYM DNIU BĘDĄ ZORGANIZOWANE WYKŁADY I WARSZTATY O RÓŻNORODNEJ TEMATYCE

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAREZERWOWANIA  ZAJĘĆ DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH POD NR TEL: 32 623 27 48  W GODZ. 7.00-15.00

***

UWAGA !!!

W DNIU 29 STYCZNIA 2015 R. W ZWIĄZKU Z KONFERENCJĄ KLASYFIKACYJNA WSZYSTKIE ZAJĘCIA KOŃCZĄ SIĘ O GODZ. 14.20 (PO 7 GODZ. LEKCYJNEJ). WSZYSTKIE ODWOZY BĘDĄ O GODZINIE 14.30.

 ***

13 stycznia 2015 w Świątnikach Górnych  pięcioro uczniów naszego Gimnazjum :  
Zuzanna Dec, Piotr Furmanik,  Małgorzata Hynek, Aleksandra Karelus, Nina Pério  uczestniczyło w rejonowym etapie
konkursu z języka francuskiego.
Wszystkim gratulujemy wiedzy i odwagi.
Do ostatniego etapu – wojewódzkiego przeszły następujące osoby:
Nina Pério, Małgorzata Hynek i Zuzanna Dec.
Bonne chance !
 
 
 
 
 
 

***

Przypominamy jak co roku o możliwości dokonywania 1% odpisów na rzecz naszej szkoły.

Bardzo prosimy o wspieranie szkoły  a zarazem pomoc w podnoszeniu jakości pracy, poprzez dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych, książek do biblioteki czy innych potrzeb niezbędnych do funkcjonowania nowoczesnej szkoły, która pragnie zapewnić Państwa dzieciom optymalne warunki do uczenia się.

Na druku PIT należy podać:
* numer konta KRS:0000052078
* wysokość kwoty
* nazwę szkoły:
Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach

Nazwa szkoły musi być wpisana koniecznie, ponieważ jej brak spowoduje niewypłacenie środków przez Urząd Skarbowy!

DZIĘKUJEMY W IMIENIU SWOIM I UCZNIÓW!

Więcej informacji w zakładce STOWARZYSZENIE

 

 

 

***

Nowa korespondencja z Kanady. Szczegóły w zakładce współpraca-Kanada

 

 

 

 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2015

Po raz kolejny nasze gimnazjum przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka WOŚP 2015.

11 stycznia 2015 roku odbył się XXIII Finał WOŚP pod hasłem:

„Diagnostyka (pediatria, onkologia, kardiochirurgia) oraz godna opieka dla ludzi w podeszłym wieku”

Jak co roku ogólnopolska akcja Jerzego Owsiaka jest dużym wydarzeniem medialnym, w którym 17 wolontariuszy z naszej szkoły miało przyjemność brać udział.

Wraz z osobami towarzyszącymi wolontariusze zbierali fundusze na zakup niezbędnego i bardzo kosztownego sprzętu medycznego. W sumie udało nam się zebrać 6. 339 złotych 91 groszy

W imieniu organizatorów akcji dziękujemy wszystkim ofiarodawcom z całego serca.

NASI WOLONTARIUSZE:

KATARZYNA GODYŃ

DOROTA MICHALIK

KINGA GRELA

NATALIA JAROS

ZUZANNA ROJOWSKA

ANNA GAJKOWSKA

NATALIA ŻYMANKOWSKA

ARTUR PIÓRKO

JUSTYNA LIZOŃCZYK

ZUZANNA NIEMIEC

MATEUSZ FERFECKI

ALEKSANDRA BARANOWSKA

ALEKSANDRA GÓRALCZYK

PIOTR FURMANIK

ADA GIERULA

RAFAŁ WĘGRZYN

ZUZANNA DEC

***

SZLACHETNA PACZKA 2014

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do szczytnej idei związanej z pomaganiem innym, czyli: Szlachetnej paczki.

Cała społeczność szkolna czynnie włączyła się w zebranie potrzebnych artykułów żywnościowych oraz higienicznych dla wybranej rodziny, które następnie zostały pięknie zapakowane i ręcznie przyozdobione przez naszych uczniów.

Zebraliśmy łącznie 33 paczki, które następnie zostały przekazane rodzinie.

Od obdarowanej rodziny otrzymaliśmy piękny prezent – list z podziękowaniem oraz ręcznie wykonane ozdoby

na Boże Narodzenie, za co serdecznie dziękujemy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za czynny udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu, jednocześnie obiecujemy, że w przyszłym roku także się do tej akcji przyłączymy.

 

***

W POGONI ZA MICKIEWICZEM – DZIEŃ PATRONA 2014

 

 

kliknij na plakat

 

ORGANIZACJA ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY

W DNIU 19 GRUDNIA 2014 R.

W DNIU 19 GRUDNIA 2014 r. O GODZ. 16.00 ODBĘDZIE SIĘ

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY.

W TYM DNIU NIE MA LEKCJI. WSZYSTKICH UCZNIÓW OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY.

PRZYWÓZ UCZNIÓW Z PIERWSZYCH PRZYSTANKÓW O GODZ.:

15.20  – Z NAWOJOWEJ GÓRY

15.20 – Z PACZÓŁTOWIC

15.25 –  Z ŻAR

PO AKADEMII UCZNIOWIE ODNOSZĄ KRZESŁA NA KTÓRYCH SIEDZIELI DO SAL LEKCYJNYCH (NR SALI POD SIEDLISKIEM KRZESŁA).

WSZYSTKIE ODWOZY OKOŁO GODZ. 17.30 .

 
***
SZLACHETNA PACZKA
 
 
 
 
***
 
 
EGZAMINY PRÓBNY
 
 
W DNIACH 09, 10, 11 GRUDNIA 2014 R.  W GODZ. 11.45 – 14.30 ODBĘDZIE SIĘ  PRÓBNY EGZAMIN DLA KLAS III.
 
***
 
DZIEŃ PATRONA ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE W DNIU 19 XII 2014 r.
O GODZINIE 16.00
 
 
***
27 XI 2014 odbył się w naszej szkole Wieczór Andrzejkowy
Były ciekawe zabawy, wróżono z wosku, długie rozmowy i dużo śmiechu!!!
 
 
***
 
DZIEŃ OTWARTY
11 XII 2014 GODZ. 17.00
 
 
***
W DNIU 13 LISTOPADA 2014 R. ODBĘDĄ SIĘ WYWIADÓWKI WSZYSTKICH KLAS
O GODZ. 16.30 KLASY I a O GODZ. 17.00 KLASY II i III 
 
***
 
ORGANIZACJA PRACY W DNIU 12 LISTOPADA 2014 R.
 
W DNIU 12 LISTOPADA 2014 R. NA TRZECIEJ GODZINIE LEKCYJNEJ O GODZ. 9.50 ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. W TYM DNIU OBOWIĄZUJE STRÓJ PÓŁGALOWY.
ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ WG STAŁEGO PODZIAŁU GODZIN.
 
***
 
ORGANIZACJA PRACY W DNIU 10  LISTOPADA 2014 R.
 
DZIEŃ 10 LISTOPADA 2014 R. JEST DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH DLA UCZNIÓW.
UCZNIOWIE, KTÓRZY NIE MAJĄ OPIEKI W TYM DNIU MOGĄ SKORZYSTAĆ ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
 
***
KONKURS MIĘDZYKLASOWY Z OKAZJI HALLOWEEN
PREZENTACJA STROJÓW
CZYTAJ W KONKURSACH MIĘDZYKLASOWYCH
 
 
 
 
 
 
 
 
***

                                                           SPRAWOZDANIE Z WIZYTY W CHAUMES EN BRIE W RAMACH WYMIANY

 W dniach od 16 do 22 października 2014 roku uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza pod opieką pani Anny Kitki i Małgorzaty Kodury uczestniczyli w wyjeździe do Francji. Celem podróży naszej dwudziestoosobowej grupy było Chaumes-en-Brie – położona w regionie Ile-de-France gmina partnerska Krzeszowic. Nasz pobyt przygotowała pani Emmanuelle Person, przewodnicząca Stowarzyszenia „Chaumes sans frontières” i rodziny do niego należące.
W piątek, 17 października, po dwudziestogodzinnej podróży autokarem z Krakowa, przybyliśmy do Paryża, na Place de la Concorde, gdzie powitała nas pani Person, która od tej pory towarzyszyła nam podczas zwiedzania. Miasto wywarło na nas niesamowite wrażenie. Napawając się jego pięknem, zapomnieliśmy o zmęczeniu i udaliśmy się do jednego z najsławniejszych zabytków – Wieży Eiffla. Wyjechaliśmy windą na drugie piętro budowli, skąd podziwialiśmy rozległą panoramę miasta. Po długim spacerze ulicami Paryża, pojechaliśmy RER na Gare de l’Est, a następnie pociągiem do stacji Verneuil. Tam czekały już na nas francuskie rodziny ze Stowarzyszenia, które zabrały nas do swoich domów. Po przedstawieniu się wręczyliśmy im przywiezione przez nas upominki otrzymane od pani Janiny Walkowicz z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach oraz słodycze. To pierwsze spotkanie z rodzinami było nieco stresujące dla obydwu stron, ale jakoś pokonaliśmy bariery językowe.
Następnego dnia nasza grupa została zaproszona na uroczyste śniadanie do Urzędu Gminy. Powitał nas burmistrz, pan Jean-Paul Guyonnaud i przedstawił społeczności lokalnej. Po miłym spotkaniu wraz z naszymi francuskimi kolegami pojechaliśmy zwiedzać Paryż. Zobaczyliśmy między innymi Bazylikę Sacré-Coeur na wzgórzu Montmartre, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Louvre oraz Katedrę Notre Dame. Do domów wróciliśmy wieczorem pełni wrażeń, zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni.
W niedzielę, wraz z rodzinami, udaliśmy się do średniowiecznego miasteczka Provins, wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Spędziliśmy tam miły dzień, podziwiając piękną zabudowę i ciesząc się słoneczną pogodą. Gdy wróciliśmy do Chaumes, uczestniczyliśmy w dorocznym Święcie Jabłka. Mogliśmy obserwować proces wytwarzania i skosztować świeżego soku oraz pysznych naleśników. Tego samego dnia, około godziny dziewiętnastej, odbył się polsko-francuski wieczorek integracyjny, podczas którego uczyliśmy się tańczyć i degustowaliśmy lokalne przysmaki. Należy dodać, że także przywiezione przez nas polskie smakołyki gościły na stołach i cieszyły się dużym powodzeniem.
Ostatni dzień spędziliśmy w Parku Astérix’a. Każdy znalazł tam coś dla siebie – od szalonych kolejek górskich po domy strachów. Wieczorem, po ekscytującym dniu, zjedliśmy pożegnalną kolację z naszymi rodzinami, otrzymaliśmy upominki i podziękowaliśmy za gościnę.
We wtorek rano, odprowadzeni przez Francuzów, znów znaleźliśmy się w Paryżu. Czas pozostały do odjazdu spędziliśmy na drobnych zakupach. Żegnani przez naszych nowych przyjaciół zajęliśmy miejsca w autokarze i nieco zasmuceni ruszyliśmy w drogę powrotną.           Cała nasza grupa była bardzo zadowolona z tego wyjazdu. Dzięki niemu mieliśmy okazję nawiązać nowe znajomości, poznać kulturę i obyczaje mieszkańców Francji, zobaczyć słynne zabytki i rozwinąć nasze umiejętności językowe – francuski i angielski oraz migowy. Ta wycieczka nie byłaby możliwa bez naszych wspaniałych nauczycielek, które włożyły ogromny trud w przygotowania i dbały o nas. Teraz niecierpliwie czekamy na przyjazd do Polski naszych zagranicznych kolegów i mamy nadzieję, że nasz kraj także im się spodoba.

             Małgorzata Hynek kl.II a

***

KONKURS Z OKAZJI HALLOWEEN

NA NAJCIEKAWSZE I NAJBARDZIEJ POMYSŁOWE PRZEBRANIE

ODBĘDZIE SIĘ 31 PAŹDZIERNIKA O GODZINIE  9.30 NA SCENIE (PRZEWIĄZKA)

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

***

8 października 2014 r. w naszej szkole odbył się pierwszy tegoroczny

Apel szkolny zorganizowany przez SRU.

Na apelu powitaliśmy uczniów klas pierwszych oraz podaliśmy wyniki z Dnia Integracyjnego: Co nam dała cywilizacja. Wręczyliśmy nagrody dla zwycięskiej klasy oraz za osiągnięcia sportowe uczniów.

Z okazji Dnia Chłopaka złożyliśmy młodym i starszym chłopakom życzenia wszystkiego najlepszego.

***
ORGANIZACJA ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

W DNIU 14 PAŹDZIERNIKA 2014 R.

W DNIU 14 PAŹDZIERNIKA 2014 R. ODBĘDZIE SIĘ AKADEMIA Z OKAZJI

ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ.

W TYM DNIU NIE MA LEKCJI. WSZYSTKICH UCZNIÓW OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY.

PRZYWÓZ UCZNIÓW Z PIERWSZYCH PRZYSTANKÓW O GODZ.:

8.15  – Z DĘBNIKA

8.20 – Z NAWOJOWEJ GÓRY

8.30 –  Z ŻAR

O GODZ. 9.00 AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH.

PO AKADEMII UCZNIOWIE ODNOSZĄ KRZESŁA NA KTÓRYCH SIEDZIELI DO SAL LEKCYJNYCH (NR SALI POD SIEDLISKIEM KRZESŁA).

WSZYSTKIE ODWOZY O GODZ. 10.30 .

***

Zapraszamy serdecznie na wycieczkę do Francji w ramach współpracy partnerskiej gmin:

Chaumes en Brie i Krzeszowice.

Wyjazd: 16-22 października 2014

Zakwaterowanie u rodzin francuskich ze stowarzyszenia ”Chaumes sans frontières”
cel: zwiedzanie Paryża ( Louvre – Mona Liza, Łuk triumfalny, wieża Eiffla, bazylika Sacre Coeur, katedra Notre Dame, dzielnica Montmarte, etc), okolic Chaumes en Brie- zamek Fontainbleau et Vaux le Vicompte, uczestniczenie w pikniku francusko-polskim w miasteczku średniowiecznym Provins, udział w regionalnym Święcie Jabłka w Chaumes en Brie, możliwość konwersacji w języku francuskim, angielskim i migowym:-)
transport autokarem firmy EUROLINES
koszt: ok.900 zł
info: nauczyciel języka francuskiego Anna Kitka

 

***
 
OBIADY  W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
 

Od 02 września 2014 r. istnieje możliwość wykupienia obiadów (zupa + drugie danie).

Koszt obiady 7,45 zł.  Pieniądze na obiad należy wpłacać w sekretariacie gimnazjum codziennie do godz. 9.00.

 
***
 
 Przypominamy o 1%, który można odpisać na rzecz naszej szkoły.

Szczegóły w zakładce STOWARZYSZENIE i ulotce poniżej!!!

ulotka (kliknij na ikonkę

27 lutego 2014r. na trzeciej godzinie lekcyjnej a sali 26A odbędzie się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Szczegółowe informacje u nauczycieli polonistów. 

***

W ramach współpracy partnerskiej oraz kulturalnej z Gminą Chaumes en Brie we Francji, została przygotowana wystawa prac plastycznych oraz fotograficznych młodzieży z naszej szkoły oraz naszych absolwentów. Wystawa pojechała do Francji w listopadzie 2013 roku i będzie trwać do końca maja 2014 roku. Wystawę przygotowała w ramach projektu autorskiego, wraz z uczniami Barbara Dec wraz ze swoją fundacją „Kobieta w regionie” oraz pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Krzeszowice.

Przygotowania do wystawy trwały prawie rok. Wystawę we Francji poprzedziła wystawa w CKiS w Krzeszowicach w czerwcu 2013 roku, również przygotowana przez p. Barbarę Dec instruktora zajęć plastycznych w Centrum Kultury w Krzeszowicach i nauczyciela naszej szkoły.

W wystawie wzięli udział:

Zuzanna Dec

Dominika Jaros,

Daria Ślusarczyk

Aneta Rokosz

Kamila Kuciel

Michał Kołpanowicz

Agnieszka Pękala

Marta Woźniak

Artur Skoczylas

Wystawie towarzyszy także wystawa malarstwa p. Barbary Dec.